Dopravní hřiště na sídlišti Prosetice v Teplicích už je otevřeno. Po zimní přestávce tak mají děti možnost další zábavy ve městě.

V souvislosti s dopravním hřištěm se v teplicích diskutuje o radarech, které by měly sloužit strážníkům, jako například v Dubí.

Radary pro strážníky jsou vyhozené peníze. Tvrdí to primátor Teplic Jaroslav Kubera. Podle něj se města mají spíš starat o prevenci.

A právě prevenci místo radarů na kontrolu řidičů zvolili v Teplicích. Vedení města nechalo vloni vybudovat dopravní hřiště. Slouží veřejnosti i školám na sídlišti v Proseticích.

Kubera nechce napodobovat radnice, které už začaly nakupovat radary, aby je mohly dát do užívání strážníkům. „Výchova dětí i řidičů má větší význam než deset radarů v ulicích,“ říká teplický primátor. Než kupovat za osm milionů radary, je podle Kubery lepší koupit za osm milionů takovéto dopravní hřiště.

Provozní doba hřiště je následující: v provozu je od dubna do listopadu. Dopoledne mají čas vymezený školy, od 12 do 14 hodin pak mohou školní družiny. Rodiče a děti pro volný výcvik od 14 do 18 hodin. O víkendu je hřiště v provozu od 9 do 18 hodin.

Časově není pobyt na hřiště v rámci otvíracích hodin omezen. Na hřišti je proškolená obsluha, která dohlíží na provoz, včetně zajištění chodu semaforů.

Teplice byly jediným okresním městem v kraji, kde takovéto hřiště chybělo. Součástí dopravního hřiště je kruhový objezd. „Na stávajících hřištích, kde takováto křižovatka chybí, se dodatečně dodělává. Patří to k provozu, a proto je dobře, když si na to zvykají už děti,“ říká Jan Pechout z regionálního pracoviště BESIP pro Ústecký kraj.(pem)