Celý komplex bude oplocen. Školáci zde najdou nové herní prvky, včetně branek a košů na basketbal.
Prosetická škola podle svého vedení nové školní hřiště potřebovala. To původní už nevyhovovalo a v poslední době se stalo vyhledávaným prostorem pro nepřizpůsobivé občany z prosetického sídliště.

Města a obce na Teplicku začala v poslední době investovat miliony do výstavby nových hřišť, ať již sportovních, školních nebo dětských koutků. Radnice vyslyšely námitky rodičů i samotných dětí a pustily se do práce.

Město Teplice postupně opravuje školní hřiště. Zbývalo tedy zrekonstruovat ještě jedno, v Proseticích u školy, a bude hotovo. Tento projekt bude stát podle Heleny Zámostné z teplického magistrátu nejvíce peněz. V celkové částce sedmdesát milionů korun se už ukrývají práce na osmi dalších školních hřištích. Jako poslední zatím bylo otevřeno nové školní hřiště u Základní školy Maršovská v Teplicích. Předtím byla zrekonstruována hřiště u škol: Maxe Švabinského (2002), Edisonova, Na Stínadlech (2003), Buzulucká, Verdunská (2004), U Nových láznía Koperníkova(2006).

Jako první v květnu 2002 přišlo na řadu první, u ZŠ Maxe Švabinského. Tehdy město zaplatilo necelé tři miliony korun. Od té doby se cena za materiál a prvky zvyšovala. Letos už stála rekonstrukce hřiště u školy Maršovská 14 milionů korun.

Budují se také dětské hřiště. Obyvateli kladně hodnocené je například počínání bílinské radnice. V krátké době totiž Bílina získala dvě nová hřiště, dětský koutek na sídlišti Za Chlumem a veřejné sportovní hřiště u ZŠ Aléská. „Sportovní hřiště a dětské koutky patří do každého sídliště,“ říká starosta Bíliny Josef Horáček. Hřiště v brzké budoucnosti vyrostou podle slibů starosty Petra Pípala i v Dubí. Město by chtělo v každé mětské části vybudovat jedno dětské hřiště. Projekty by měly být vypracované již příští rok.