Hřiště budou ve dne i v noci, kdy provoz nebude, sledovat dvě kamery městské policie. Její ředitelství sousedí s prostorem, kde hřiště vyrůstá.
Objevují se také negativní ohlasy ze strany obyvatel bydlících v sousedství. Mají strach z přílišného hluku. Jak to bude ve skutečnosti, ukáže až samotná praxe.
Takovéto hřiště v Teplicích chybělo. Teď se tak budou moci děti cvičit na jízdu s kolem v provozu na novém dopravním hřišti.
Podle ředitele strážníků Michala Chrdleho by mohla být teplická městská policie schopná kapacitně dopravní výchovou pokrýt všechny školy v okrese.
Na hřišti má fungovat obdobný časový rozvrh jako na ostatních hřištích v Teplicích. Dopoledne bude vymezen prostor pro školáky, kteří sem budou zajíždět v rámci dopravní výchovy. Jeden den by měl být pro mateřinky.
„Na hřišti budou lavičky a bude sem také možné zajet s kočárkem. Maminka pak malému dítěti, které si přivede s sebou, nasadí helmu a nechá ho na hřišti jezdit. Dohlížet na něj bude právě z lavičky,“ naznačuje z budoucího provozu Michal Chrdle, šéf teplických strážníků.
Hřiště se rozšíří až k silnici a bude oploceno. V jednom z oblouků trasy pro kolaře bude dokonce tribuna, kam se budou moci děti při přednáškách strážníků posadit.