Už předem se dá tipovat zejména zájem o absolutní novinku, která si odbude svůj křest právě na 24. Velkých porcelánových trzích v prostorách před teplickým Domem kultury.

Stánek číslo 18 bude vyhrazený dvanácti hrnečkům, jejichž dekor navrhla výtvarnice Sylva Prchlíková. Tato karlovarská rodačka žijící od dětství v Litvínově a nyní v Lomu miluje česká města, jejich náměstí. „Chodívám po nich, fotografuji si je, hledám ty nejzajímavější momenty, abych je poté přenesla na své obrazy a aby měly své typické barvy, tóny a odstíny. Tak vzniklo dvanáct různých námětů, kde najdete kostelík, radnici, cukrárničku i hospodu či řeznictví, všude panuje veselý život, žádné z městeček není liduprázdné," zdůrazňuje Sylva Prchlíková a dodává: „Náměty jsem vymýšlela a zpracovávala velice ráda a čekám, jaké na nové hrnečky, které teď spatřují světlo světa, budou mezi návštěvníky porcelánových trhů reakce."

Nepřehlédnutelnou novinkou z dubské porcelánky, která se v sobotu na trzích objeví, je bílý servis „Opera", který obdivovali návštěvníci letošního únorového mezinárodní veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem a jenž má Ústecký kraj reprezentovat v srpnu na milánském EXPO 2015.

Novinkou, tentokráte z duchcovského provozu porcelánky, je sběratelská série porcelánových figurek „Šnečí lidičky" od výtvarnice Ilony Emilie Klawitter. Samozřejmě, že nebudou chybět ani další výrobky s označením Porcelán Royal Dux Bohemia. Třeba figury s cibulákovým dekorem nebo zástupci sekce zvířat.(lmax)