close Deník na návštěvě info Zdroj: Deník zoom_in Deník na návštěvě „O tělocvičnu se snažíme už od roku 1970. V posledních letech jsme čekali na nějakou vhodnou dotaci od státu, která by byla pro město únosná. Pro tento typ budov se dosud vypisovaly dotace maximálně do 5 milionů. Vyšlo to až začátkem minulého roku,“ uvedl místostarosta Karel Hirsch.

Žáci základní školy v Komenského ulici tak po dlouhých letech nebudou muset docházet na tělocvik do sokolovny na opačné straně města. Budování nového sportoviště začalo v loňském roce. I letos panuje v zadním traktu čilý stavební ruch. Kvůli stavbě je v Komenského ulici omezena doprava. Ne všichni motoristé ale uzávěru ulice respektují a snaží se i přes zákazové značky projet na sousední náměstí.

Přístavba školní tělocvičny navazuje na stávající budovu základní školy, se kterou je stavebně propojena vchodem. Ale bude mít i samostatný venkovní vchod. „Cílem je zajištění prostor pro výuku tělesné výchovy s nezbytným minimálním zázemím. Po skončení výuky se předpokládá rovněž možnost využití pro veřejnost,“ řekl vloni při zahájení stavby starosta Hrobu Jiří Fürst.

Celá stavba zahrnuje vlastní víceúčelovou tréninkovou halu s vybavením pro výuku tělesné výchovy a provozování sálových sportů. Velikost hrací plochy bude přibližně 30 krát 17 metrů, což umožní umístění hřiště pro basketbal a volejbal. Zázemí podle původního plánu zahrnuje 4 šatny, každá s kapacitou 24 osob. Chybět nebude umývárna, samostatné prostory pro vyučující, sociální vybavení, skladové plochy a technické zázemí.

20 milionů korun na stavbu půjde z dotace, na dalších 20 milionů si vyjednalo město půjčku a zbytek pokryje z dostupných finančních rezerv.