Akce začala v 9.30 hodin minikoncertem v kostele sv. Barbory na Tržním náměstí. Začátek samotných slavnostní byl v 10 hodin u zbořeniště kostela, odkud se vydal městem tradiční průvod za doprovodu bubeníků Tam–Tam orchestra z Prahy.
Kulturní program byl připravený po celý den. Děti se bavily u loutkového představení Sváťova Dividýlka, mohly se svézt na koních nebo se zúčastnit soutěží za sladké odměny.

Kolotoče, houpačky, střelnice a množství stánků se sladkostmi a občerstvením také nalákaly spoustu z nich. Po celý den probíhal dobový jarmark.
Zpestřením programu byl historický šerm v podání skupiny Ortel a vystoupení celé řady skupin. Na programu byl folk a country, dechovka, rock i rock and roll, podle toho, na co měl kdo chuť a náladu.

„Na slavnostech vystoupila i pražská dívčí skupina The Apples. Návštěvníci, kteří vydrželi čekat na toto vystoupení až do nočních hodin, nelitovali. Holky to rozjely ve velkém stylu. Rock and roll střídal písničky ze 60. let, či vlastní díla, diváci se roztancovali v rytmu známých „vypalovaček“ a v závěru bylo všem líto, že je konec,“ svěřil se s tím, co ho na slavnostech v Hrobu nejvíc zaujalo, Lubomír Hostek z Dubí.
Závěr Hrobských historických slavností patřil o půlnoci ohňové show Společenství Ad Infinitum.