Přemýšlím, co vše se od té doby změnilo. Tak například dříve se platilo vstupné, zatímco dnes se sem dostanete zadarmo. Bufet je už otevřen nonstop. Na záchodech není nával. Jo a brusle nepotřebuju, spíše to tu je teď na vysokohorskou obuv.

Jako malý kluk, když jsem sem chodil na bruslení, jsem se chtěl vždy podívat tam, kam po úpravě ledu zajíždí rolba. Jak tam asi vypadá to zázemí. Po dvaceti letech se mi to splnilo. Včera jsem nikým nezastaven pronikl do garáží pod ochozy. Jenže místo rolby tu je skládka. Staré hadry, prázdné lahve, nekonečně papírů. V další místnosti vidím ohořelé zdi. V rohu je jakási pícka, kterou si tu zřejmě udělali bezdomovci. Vedle spoustu platíček od léků. Celý prostor ale vypadá, že je již delší dobu opuštěný. Zdá se, že bezdomovci se přesunuli někam za teplem.

O existenci zimního stadionu jsme v Deníku již tento týden psali. Soukromý majitel, kterému stavba patří, nechal již delší dobu nefunkční stadion zbourat. Zatím se to zcela nepovedlo. Zmizelo vše železné. Beton zůstal. Včera jsme se kolegou zajeli podívat přímo na místo, abychom si udělali autentický obrázek. Je to děs. A okolo toho všeho chodí děti. Protože v těsném sousedství této ruiny stojí základní škola.Ruiny teplického zimního stadionu, leden 2013

„To víte, že nás to štve. Už jsme si také opakovaně stěžovali. Z magistrátu se nám dostalo odpovědi, že s tím nemůže nic udělat. Jedině sem posílat na kontrolu hlídky policie. Ale ty tu už delší dobu taky nebyly," říká Edita Jurečková, ředitelka školy. Učitelé s dětmi samozřejmě hovoří o tom, že tam nemají chodit. A místu se snažili vyhýbat. „Ale samozřejmě nás děsí, aby se tam něco nestalo. Proto tam mají děti od nás zákaz," podotýká ředitelka školy. Na dotaz Deníku, zda by v tomto prostoru ráda viděla nový stadion, odpověděla kladně. Zrušení zimního stadionu totiž omezilo školu tím, že se zrušily sportovní třídy, do kterých právě chodili mladí hokejisté.

To, že mají zákaz na chátrající stadion chodit, potvrdili Deníku samotní žáci.

„Je to pravda, že tam nesmíme. Byl jsem tam naposledy s tátou dříve bruslit. Pak už ne. Teď jezdíme do Bíliny," řekl chlapec, který mířil ze školy podél stadionu do Alejní ulice na trolejbus.

V době devastování se stal nefunkční stadion místem pro sběrače kovů. Teď už tam není prakticky, co ukrást. Že je zimní stadion v Teplicích zřejmě již definitivně opuštěný, svědčí to, že tu včera ve zbytku sněhového koberce nebyly žádné stopy. Zůstaly pak už jen ty naše, redakční.