Jedna akce za druhou bude lákat milovníky hudby toto léto na Teplicku. K těm tradičním bude patřit například v červenci v centru Teplic hudební projekt Teplice Free Live. V srpnu se tisíce lidí sjedou na Osecké slavnosti. Některé akce se budou konat poprvé, jako třeba Vochomůrka Fest v Proboštově. Vše tuto sobotu odstartují Kabáti, kteří rozburcují kotel fotbalové arény na teplických Stínadlech.

Příznivci teplické rockové skupiny se už nemohou dočkat. „Nevynechala jsem ani jeden jejich koncert v Teplicích. Nejprve na zimním stadionu, který dnes už nestojí. A před několika lety venku na Stínadlech. Chybět tam nebudu ani v sobotu. Těším se, že je zase po letech uvidím na domácí scéně,“ říká fanynka Miluška z Teplic.

Těsně před prázdninami, v sobotu 29. června, přijde na řadu novinka v letošním hudebním létě. Areál Pohodlíčko u Proboštovského rybníka bude hostit přehlídku country a folkové muziky Vochomůrka Fest. Podle místostarosty Proboštova Romana Nešetřila je název festivalu poctou předloni zesnulému Františku Vochomůrkovi.

„Dlouholetý občan obce byl velkým trampem a ctitelem kotlíkářské hudby,“ přiblížil zástupce tamní radnice. Hlavní hvězdou festivalu bude plzeňský Michal Tučný Revival. Program doplní regionální kapely Tennessee, Na poslední chvíli či Křáp. Ze Žatce přijedou TFC Blues Gin a Průvan, na pódiu se představí i teplická kapela Furyant, která hraje hudbu na pomezí folku a rocku. Zpestřením bude vystoupení bičaře Pavla Votápka, mistra světa z roku 2003.

Na konci první čtvrtiny prázdnin se rozezní hudbou centrum Teplic. V sobotu 13. července město pořádá 4. ročník festivalu Teplice Free Live.

„Bude to příjemné hudební zpestření léta v našem městě,“ sdělil zástupce primátora Jiří Štábl. Tepličané se mohou těšit na tradiční skupinu Toxic People, která už vystupovala v předešlých třech ročnících. Zahrát na sever Čech přijede Děda Mládek Illegal band a například kapela Zakázaný ovoce. „Cílem je přinést život do centra Teplic během letních měsíců, kdy bývají ulice prázdné,“ uvedl Petr Bydžovský za tým Attack from North, který pro město Teplice sestavuje program.

V sobotu 27. července proběhne třetí ročník festivalu Rock u rybníka v Proboštově. Ten si během své krátké historie vydobyl pevné místo v kalendáři letních festivalů Ústeckého kraje, o čemž svědčí více než tisícovka návštěvníků na obou předchozích ročnících, ale i velký zájem muzikantů o to, aby si u Proboštovského rybníka mohli zahrát.

NA KONCERT VLÁČKEM

Letos se návštěvníci mohou těšit zejména na punkovou legendu SPS z Prahy či baviče Totální nasazení ze Slaného, kteří představí i skladby ze zbrusu nového alba Kazoo or Die!

Na festival bude zajíždět vláček Humboldt, který bude kroužit na trase Teplice, hlavní nádraží – Luna – Proboštov, jízdné bude zdarma.

K tradičním akcím v druhé polovině prázdnin budou patřit Osecké slavnosti (17. a 18. srpna). A o víkendu 23. až 25. srpna se můžete těšit na Žbirku, Ledeckého či Kollera, které zařadili do letošního programu organizátoři Dubských slavností.

„Minulý ročník, kdy Dubí rozezpívalo duo Pokorný s Ondráčkem coby Těžkej Pokondr, byl zdařilý. Pestrý seznam interpretů zaručuje úspěch slavností i letos,“ připomněl Petr Jílek, který loňský ročník moderoval a za mikrofon se letos postaví znovu.

Letním akcím se věnuje aktuální vydání Týdeníku Směr a letní nádech bude mít i to příští.