Událost se stala 5. května u obchodního střediska Rozkvět, kam šel senior kolem 12. hodiny nakupovat. „Když vycházel z potravin, tak ho oslovila cizí žena a začala mu dávat do nákupní tašky krabičky s hodinkami a holicím strojkem. Důchodce od ní nic nechtěl a zboží se jí rozhodl vrátit. Sedl si na lavičku a začal z tašky věci vyndávat a vracet je dotyčné ženě. Ta po ně náhle chtěla peníze na autobus,“ popsala, jak vše začalo, mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Seniorovi bylo jednání ženy podezřelé. Navíc si k němu na lavičku přisedla ještě jiná žena, která se zřejmě s dotyčnou „obchodnicí“ znala.

Kdy ho obrala?

Důchodci došlo, že se ho asi pokouší obrat, a tak rychle začal zjišťovat, jestli má stále u sebe peněženku, a kontroloval si její obsah.

„Muž vytáhl z taštičku peněženku a začal si přepočítávat hotovost. V tu chvíli žena, která mu na začátku vnucovala hodinky a holicí strojek, vyndala z jeho peněženky bankovky. Senior to zpozoroval a vytrhl jí je z ruky. Pak se sebral a z místa odešel,“ pokračovala v líčení události Světláková.

Důchodce si však ve zmatku zapomněl dát peněženku zpět do tašky a nechal ji ležet na lavičce. „Ženy na něj volaly a upozornily ho, že si peněženku zapomněl. Senior se pro ni vrátil. Doma pak zjistil, že mu v ní chybí 2 tisíce korun,“ doplnila Světláková.

V jaký moment důchodce o své peníze přišel, je těžké říci. Vzhledem k tomu, že špatně vidí, je možné, že mu je podvodnice vzala už ve chvíli, kdy mu poprvé sáhla do peněženky. Možná ho ale žena okradla, až když zapomněl peněženku na lavičce.

Policie pátrá

Policie v souvislosti s tímto případem žádá veřejnost o pomoc při pátrání po dvou neznámých ženách.

„Uvítali bychom, kdyby se nám přihlásili svědci, kteří viděli dotyčné sedět se seniorem na lavičce u Rozkvětu. K popisu ženy, která muže oslovila s nabídkou koupě hodinek a holicího strojku, lze uvést, že jí bylo asi 30 let. Měla plnoštíhlou zhruba 170 centimetrů vysokou postavu. Na sobě měla černé oblečení s bílým svetrem,“ sdělila Světláková. Informace k podezřelým ženám mohou občané volat na linku 158.