Teplice Vše se odstartuje přesně v 10.00 hodin, na hasičských stanicích po celé České republice. Vůbec poprvé tak bude zahájeno předčítání nově vydané knížky Hasičské pohádky.

„Autory pohádek jsou sami hasiči ze všech oblastí činností Hasičského záchranného sboru ČR. Jsou to například ti, kteří přijímají tísňové hovory na lince 112, rozhodují o výjezdech jednotky na operačním středisku, tzv. mokří hasiči, kteří vyjíždějí ke všem mimořádným událostem, i ti, kteří posléze vyšetřují příčiny vzniklých požárů," prozradil mluvčí IZS Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

V první ryze hasičské knížce pod názvem Hasičské pohádky je 14 klasických pohádek. V nich děti potkají draky, čerty, skřítky, statečné kohouty i kapry záchranáře. Společně s vypravěčem mohou děti držet palce kominíku Jankovi, aby stihl včas vymést všechny pekelné komíny, nebo přemýšlet, která kapička vody je ta nejdůležitější.

Možná, že i dospělí čtenáři na chvilku znejistí, co je pravdy na pohádce o bratřích Síčích, prvních členech hasičského sboru.

Pohádkové čtení bude spojeno s dalšími doprovodnými akcemi.

„Zvány jsou děti z mateřských i základních škol a předčítat budou jak sami autoři pohádek, tak čelní představitelé Hasičského záchranného sboru ČR," upozorňuje Marvan s tím, že hasiči tímto žádají mateřské školy a další zájemce, aby svůj zájem zúčastnit se čtení na stanicích předem oznámili veliteli stanice, kde se čtení Hasičských pohádek bude konat, a to do středy 12. října.

V Ústeckém kraji se do čtení zapojí celkem jedenáct stanic. Nechybí mezi nimi Požární stanice Teplice.

Seznam stanic v Ústeckém kraji, které se zapojí do čtení:

Požární stanice Ústí nad Labem Všebořice

Požární stanice Teplice

Požární stanice Litvínov

Požární stanice Žatec

Požární stanice Louny

Požární stanice Podbořany

Požární stanice Litoměřice

Požární stanice Děčín

Požární stanice Česká Kamenice

Požární stanice Šluknov

Požární stanice Chomutov