Podezření z kupčení s hlasy tentokrát přiživila zejména nahrávka, kterou má Transparency International a podle neziskové organizace vypovídá o systému, kterým se s hlasy obchodovalo. Soud by o návrhu měl rozhodnout do 20 dnů.

"Ten dokument přišel k soudu zhruba okolo 15:00. Musíme o tom rozhodnout do 20 dnů," řekla Jeřábková. Termín pro jednání proto chtějí úředníci stanovit po víkendu.

Oběma předchozím stížnostem soudy nakonec vyhověly a hlasování nechaly opakovat. Nejaktivněji proti kupčení vystupovalo právě sdružení Zdravá Krupka. Po třetím hlasování naznačovalo, že pokud se podaří vytvořit koalici bez zástupců stran spojených s kupčením, na soud se tentokrát neobrátí, jenže jiné strany chtěly s jednáním o koalici počkat až po uplynutí lhůty.

Důvody k podání byly podle Zdravé Krupky dva.

"Za prvé musíme dodržet zásadu, že uplácení je nemravné a nezákonné a mělo by se proti němu vystoupit. Nechtějí se poučit a stále znova uplácejí, takže dokud bude potřeba takové návrhy podávat, asi to bude nezbytné," řekla ČTK jedna z kandidátek Zdravé Krupky Miloslava Bačová. "Zpočátku jsme si mysleli, že by se mohla najít vůle a složit koalice slušných, takže by město mělo naději začít fungovat, ale k tomu nedošlo," dodala.

Výsledky třetích voleb byly téměř stejné jako při druhém hlasování. Opět vyhrálo sdružení ČSNS 2005 a Šance pro město vedené místostarostou Zdeňkem Matoušem. Získalo pět z 21 mandátů. Tři mandáty přiřkli voliči sdružení Sport pro Krupku, tři mandáty mají komunisté a sdružení Zdravá Krupka, další si rozdělila ODS s ČSSD a Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). (čtk)