Tepličany za účast pochválil primátor Jaroslav Kubera, který vánoční stromek na náměstí rozsvěcel.

"Tepličané jsou nejen dobří, ale boží," zopakoval repliku, kterou okomentoval výsledek letošních komunálních voleb ve městě. Jeho ODS tehdy získala v zastupitelstvu nadpoloviční většinu.
K rozsvícení stromečku, který se letos každou celou hodinu rozbliká a zahraje vánoční koledu, dovedl přítomné příběh o kouzelné chaloupce, andělech a čertech. Andělé slétali z radniční věže po laně nebo chodili na chůdách, desítka čertů chtěla zahnat zimu tancem a pekelným řáděním. Čerty pak zahnal poslední anděl, který přinesl zlatý klíč, kterým pak primátor za pomoci místních, z diváků vybraných Jeníčka a Mařenky, odemkl bránu a rozsvítil tak vánoční výzdobu i stromek.

Vánočních stromků mají letos Teplice celkem pět. "Město získalo dva od státních lesů, dva z městského pozemku a jeden od soukromníka," sdělila ČTK Jana Bartošová z teplického magistrátu. Celkem letos město na vánoční výzdobu vyčlenilo 210.000 korun. Téměř 100.000 ročně město ušetří tím, že část vánoční výzdoby na sloupech veřejného osvětlení nechává viset po celý rok. (ČTK)

FOTO NAJDETE VE ČTVRTEČNÍM DENÍKU