Jezdily by bývaly i včera, v pondělí, na kdy byl vyhlášen první termín stávky. V dispečinku společnosti Veolia Transport Teplice ale Deníku v pátek potvrdili, že v Teplicích se v pondělí nemělo stávkovat.

Přesun odborářské stávky na čtvrtek zatím plány odborářů v Ústeckém kraji příliš nezměnil. Stávku chystají jen někteří řidiči ústeckého dopravního podniku, naopak dopravní podnik v Mostě už stávku vyloučil. Horníci se chystají v omezených počtech do Prahy na demonstrace. ČTK to zjistila od odborových předáků.

Ústecké trolejbusy ani autobusy zřejmě nebudou jezdit celý den. Šéf zdejší odborové organizace Martin Dvořák dnes ČTK řekl, že autobusy a trolejbusy se zastaví hned po půlnoci a nepojedou celých 24 hodin. Dodal ale, že pokud někteří z řidičů stávkovat nebudou, mohou nakonec některé vozy ve městě vyjet. Přesný poměr rozložení názorů prý zatím nezná. Například řidiči tak celou směnu zůstanou ve vozovně. V původně ohlášené stávce na dnešní den se chtěli ústečtí dopraváci připojit jen symbolicky a jezdit podle jízdního řádu.
Naopak druhý největší dopravní podnik Mostu a Litvínova už stávku vyloučil. Šéf odborů místního dopravního podniku Miroslav Novák uvedl, že odboráři podpoří stávku jen letáky, které vyvěsí ve svých vozech.

Stávku chtěli podpořit i horníci, kteří se chystali do Prahy už na dnešek a ani nový termín jejich plány příliš nezaměnil. "Teprve rozesíláme podrobnosti, jak to bude ve čtvrtek probíhat. Vláda nám ale svými vyjádřeními pomáhá, vůle lidí se zvětšuje," prohlásil předseda odborů mosteckého Czech Coalu Jaromír Franta.

Pak ovšem přiznal, že do Prahy pojedou zřejmě jen desítky lidí, přestože má celý Czech Coal zaměstnanců 5500. "Spoustu lidí omezí ranní termín odjezdu, takže asi pojedou jen ti, kteří mají noční nebo volno. Celkově ale asi pojedou opravdu řádově desítky lidí," dodal. Další zaměstnanci se podle něj chystají alespoň patřičně vyzdobit firemní auta, která jsou poměrně často k vidění v ulicích. Do Prahy se chystají i horníci ze Severočeských dolů, ti ale zatím podrobnosti své účasti komentovat nechtěli.