Podle informace Luboše Beránka, zástupce ředitele teplického finančního úřadu, byl objekt vydražen za 555 tisíc korun. Vyvolávací cena byla 211 tisíc 460 korun.
Do dražby se přihlásili čtyři dražitelé, kteří postupně přihazovali až na konečnou odklepnutou prodejní cenu.

Nový majitel, který musí složit částku na účet finančního úřadu, zůstal v anonymitě. Proslýchá se, že by zde místo Imperátoru chtěl vybudovat bytový dům.

Primátor Teplic Jaroslav Kubera komentoval dražbu kladně. Teplice přijdou o další ruinu. „Mám z toho radost. Je to určitě příznivá zpráva i pro lidi v okolí, že by se s tímto domem mělo konečně pohnout k lepšímu. Je třeba zdůraznit, že nešlo o městský dům,“ uvedl primátor.

V objektu, který chátral, několikrát hořelo. Za vším byli nepřizpůsobiví občané, kteří se zde scházeli a hledali své útočiště a střechu nad hlavou. Na kontroly sem docházeli strážníci městské policie.

Pokud nový majitel nezaplatí, bude se dražba po měsíci opakovat.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.