„Pravidelné kontrakce mi začaly v půl čtvrté ráno, začala jsem krvácet,“ vyprávěla maminka Petra Bubeníková, která porodila v uzavřené ústecké porodnici syna Filipa.

„Kontrakce jsem měla už po šesti minutách, sbalila jsem se a vzbudila manžela,“ vypráví svůj příběh překotného porodu novopečená maminka.

„Protože jsem trpěla v těhotenství cukrovkou, byla mi doporučena mostecká porodnice, kam jsem se předem objednala k porodu,“ dodala.

Věci však nabraly rychlý spád a maminka rodila v Ústí. „Začala jsem krvácet, tak jsem zavolala do mostecké porodnice. Tam mi sestřička řekla, ať nejedu až do Mostu a jedu do teplické porodnice,“ vypráví Bubeníková. INFORMOVALI JSME: V Ústí se téměř měsíc nebudou rodit miminka

Protože s manželem nevěděli, kde se teplická porodnice nachází, zavolali na tísňovou linku záchranářů. „Vytočili jsme linku 155 a poprosili, aby nám řekli, kde přesně se v Teplicích porodnice nalézá. Zdravotnice na druhé straně telefonu nám řekla, ať nic neriskujeme a jedeme do ústecké porodnice,“ pokračovala mladá maminka.

V ústecké porodnici už na ni byli lékaři a porodní sestřičky připraveni.

„Lékař mě vyšetřil a zjistil, že rodím. Odrodili mě na provizorním sálku. Dvě hodiny mě nechali ležet spolu se synem na lůžku a zjišťovali, která porodnice má volné místo a kam mě převezou. Protože jsem byla objednaná v Mostě, nakonec jsem tam jela a strávila tam po porodní léčbu,“ řekla o překotném porodu Petra Bubeníková.

Ústecká porodnice je uzavřená kvůli rekonstrukci až do 21. března.(soch)