V seriálu Jak jsme žili na Teplicku přinášíme archivní snímky z obcí Teplicka, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Tentokrát si v oblíbeném seriálu Jak jsme žili představíme město Košťany

Košťany leží zčásti na severním okraji Teplické roviny a zčásti na úpatí Krušných hor. První písemná zmínka o vsi Košťany je v Duchcovské městské knize a pochází z roku 1394. V 19. století rozmach průmyslových závodů a zejména rozvoj těžby uhlí změnil dosavadní ospalou vesnici v městečko se stále rostoucím počtem obyvatelstva a domů. Neblahé důsledky velké hospodářské krize v třicátých letech těžce dolehly i na zdejší obyvatele. Polovina skláren musela ukončit výrobu. Vývoj obce neblaze poznamenala intenzivní těžba hnědého uhlí v 50. a 60. letech minulého století. Košťany již mezi světovými válkami měly jednoznačně městský charakter. O povýšení na město žádali tamější představitelé ve 20. století několikrát, podařilo se to až v roce 1994. Košťany mají asi 3100 obyvatel.

Prohlédněte svá albaIlustrační foto
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu teplicky.denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.