Exkluzivně v tištěném vydání Teplického deníku najdete v pátek další díl unikátního seriálu, ve kterém zveřejňujeme archivní snímky z obcí Teplicka, ale i z různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a podobně z let 1918 až 1992.

A na co se můžete těšit tentokát? Mezi lety 1895 a 1959 provozovalo město Teplice jednu z historicky nejstarších elektrických tramvajových sítí na území dnešního Česka. Místní elektrický tramvajový provoz vznikl z popudu hraběte Edmunda Clary-Aldringena, majitele šanovského panství. Bylo to v době, kdy ještě například v Praze dominovala dopravě koňka. Když tedy nepočítáme Křižíkovu elektrickou dráhu na Letné, která měla spíše propagační charakter, byl teplický tramvajový provoz nejstarším elektrickým v Česku.

Prohlédněte svá alba
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu teplicky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.