Unikátní výstava Brána recyklace vznikla již v roce 2009 a od té doby ji měli možnost zhlédnout zájemci na různých místech republiky. Nyní se podařilo tento projekt přivézt do Dubí a na přelomu ledna a února 2015 jej uvidí i zdejší návštěvníci v prostorách Domu porcelánu s modrou krví v Tovární ulici.

Zpočátku byla výstava koncipovaná jako přehlídka zajímavých uměleckých děl z odpadového materiálu. Potenciál projektu ale vybízel k rozšíření jejího obsahu také o recyklované výrobky, se kterými se denně setkáváme a často si bez nich už nedovedeme představit náš běžný život. Výstava tak přiblíží známé předměty denní potřeby, o nichž ani netušíme, že mají za sebou již několikátý recyklační cyklus.

Výstava je zajímavá nejen pro návštěvníky, kteří si chtějí rozšířit vědomosti, ale i jako vhodný edukační doplněk výuky základních a středních škol.

Putovní výstavu Brána recyklace provozuje nezisková společnost EKO-KOM a.s., která svým vstřícným přístupem umožnila vystavit tento projekt v prostorách Městského informačního centra v Dubí. (re)