Dopis k adresátovi nedorazil

„Třiačtyřicetiletá žena měla svému příteli poslat propisku v dopise. Při kontrole tužky v ní pracovníci vězeňské služby objevili sypkou světlou látku. Provedený test na drogy ukázal na přítomnost metamfetaminu," řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Policie obsah propisky poslala k další expertize na oddělení kriminalistické techniky.

Třiačtyřicetiletá žena byla následně obviněna z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Hrozí jí až pětileté vězení.

Tráva v polévkách a jiné kuriozity

Do vězení se drogy pokoušejí známí a příbuzní odsouzených propašovat různými způsoby. Kuriózní vymyslela před čtyřmi lety 37letá žena z Jablonecka. Ta se pokusila dostat za bělušické mříže marihuanu v devíti instantních polévkách.

Při balení „trávy" si dala opravdu záležet. Každý sáček rozlepila a vložila mezi nudle malý balíček s drogou. Následně pytlíky opět slepila. Zřejmě by jí její pašerácký pokus i vyšel, kdyby marihuana neměla takový pronikavý zápach. Specifickou vůní trávy při kontrole vězeňské pošty ucítil na drogy speciálně vycvičený pes.

Drogy bachaři v minulosti objevili například také pod poštovními známkami, v umělém sladidle, v cigaretách či v kondomech. Omamná látka byla dokonce jednou ukryta i ve hřbetu knihy.

Dozorci drogy u odsouzených někdy najdou též při osobních prohlídkách po návštěvách. Drtivá většina z odhalených vězňů se však poté k nalezenému pervitinu či konopí nechce ani náhodou znát.

„Našel jsem to na schodech. Nevěděl jsem, co to je, tak jsem to úplně náhodou sebral ze země," takhle se vězňové vymlouvají, když mají v soudní síni vysvětlit, jak ke droze přišli. (PROCH)