Výtvarné soutěže se nakonec zúčastnili žáci ze 14 základních škol a to nejen z Teplic, ale i z Bíliny, Dubí, Duchcova, Hostomic a Oseka a soutěž se tak přirozeně rozrostla na Teplicko mýma očima, protože děti malovaly každé to „své" město nebo obec, které je jejich srdci nejbližší.

„Sešly se nám stovky prací, které nejdříve prošly školními koly a následně byli vybráni i celkoví vítězové za jednotlivé kategorie. Soutěžilo se ve třech kategoriích 1.-3. třída, 4.-6. třída a 7.-9. třída a bylo rozdáno 140 malířských sad jako ceny těm nejúspěšnějším," popsal průběh soutěže Michael Friedrich.

V porotě, na které bylo těžké rozhodování, který z obrázků je ten nevydařenější, zasedli malíř Slava Posudevsky z Teplic, Michael Friedrich, provozovatel restaurace McDonald´s Teplice, Martina Češková, učitelka výtvarné výchovy ze ZŠ s rozšířenou výukou hudební výchovy Maršovská a fotoreportér našeho Deníku Zdeněk Traxler.

Kategorie nestačily

Kromě devíti vítězů po třech v každé kategorii, byla soutěž nakonec ještě rozšířena o kategorii Smysl pro humor a byla i udělena speciální cena McDonald´s Teplice za nápadité zachycení města.

„Výtvarné práce ale neskáčou do dálky, aby se dalo změřit, kam kdo doletěl. Výtvarná práce je způsob, jak se můžeme na dané téma vyjádřit, a tak vítězové jsou všichni, kdo se zúčastnili. Velké díky patří i jednotlivým školám, které soutěž tak aktivně podpořily," uvedl iniciátor soutěže Michael Friedrich. Jedna z prací ho inspirovala natolik, že na ni napsal i báseň.

Kromě toho, že každá škola dostala sady výtvarných potřeb, pozval pan Friedrich vítěze společně s řediteli zúčastněných škol do teplického McDonald´s. Tady nejen všechny pohostil, ale každé z dětí si odneslo i diplom, kufřík s výtvarnými potřebami a první i knížku Studánková víla košťanské autorky Aleny Melicharové.

„Aby někdo uspořádal soutěž pro děti, koupil jim takové krásné ceny a ještě jim připravil pohoštění, to se nám opravdu nestává a moc nás to všechny potěšilo," vyjádřila za všechny spokojenost ředitelka Základní školy Dubí 2 Soňa Kosová.

Soutěž tím ale nekončí. Možná se vám líbí jiná práce, než porotcům, a tak chceme dát šanci všem, aby rozhodli, kdo bude celkovým vítězem a která z prací je, bez ohledu na věk malých malířů, ta NEJ.

HLASOVÁNÍ NA WEBU V LEDNU

Soutěž proto bude mít další pokračování v lednu, až se děti vrátí po vánočních prázdninách opět do školních lavic. Připravíme hlasování o cenu Teplického deníku na našich webových stránkách www.teplickydenik.cz.

Do hlasovací soutěže postupuje patnáct výtvarných prací, zastoupeny jsou všechny zúčastněné školy.

Většina odevzdaných prací bude navíc naskenována a promítána na obrazovce v restauraci McDonald´s Teplice. Instalace obrazovky proběhne v průběhu měsíce ledna 2014. (ot)