„Mohu už slíbit, že návštěvníky čeká nevídané překvapení. Totiž jako vůbec první uvidí a uslyší, co vše se na zámku po dlouhé zimě probouzí a znovu tu ožívá. Po době dlouhého spánku se tu bude probouzet i samotný Giacomo Casanova, věhlasný zámecký knihovník pana hraběte. Například první návštěvníky naučí, jak se vyrábí klíč od zámku. Zároveň všechny zájemce přesvědčí, že je u nás každý klíč od některých dveří. A to i od těch nejtajnějších, které vedou až do třinácté zámecké komnaty," prozradil Deníku kastelán duchcovského zámku Marian Hochel.

Na osmdesát minut

Akci pod názvem „Jak se budí Casanova" spolupořádá zítra zámek Duchcov spolu s Divadlem V Pytli Petra Stolaře. Oživené prohlídky se odehrají v 10.40 a ve 12.40, délka jedné prohlídky bude zhruba 80 minut. Vstupné činí 160 Kč (plné), 140 Kč (zlevněné) a 400 Kč (rodinné, maximálně však 2 dospělí a 3 děti).

„Po dobu konání akce (od 10.40 do 14.00) se u nás nebudou konat klasické prohlídky II. okruhu „Casanova"; v běžném provozu bude pouze I. okruh „Valdštejn". Prohlídka III. okruhu „Reinerova freska a proměny zámeckého areálu" je možná pouze po dohodě se správou zámku na předchozí objednávku," doplnil ještě aktuální informace duchcovský kastelán Hochel.

Atlantis Collegium

Pestrý velikonoční program pak bude na probuzeném zámku Duchcov pokračovat koncertním představením. Historický Valdštejnský sál zámku tak rozezní soubor Atlantis Collegium, v jeho podání si můžeme užít hudbu starých mistrů. Tento velikonoční koncert zde pořádá Kulturní centrum Duchcov v neděli od 19.00. Vstupenky stojí jen 60 Kč a lze je koupit v předprodeji v KC Duchcov.(kos)