Na světovém šampionátu v požárním sportu v Petrohradě převálcoval soupeře z celého světa, když v běhu na 100 metrů s překážkami vybojoval zlatou medaili.

Navíc doběhl v čase 15,09 sekundy, který znamená český rekord.

Titul mistra světa v této soutěži vyhrál již podruhé (2012 a 2015). Tým ČR skončil v celkovém pořadí na 3. místě. Blahopřejeme!

---------------------------------------------

Jakub Pěkný pracuje na stanici v Teplicích. Požární sport spadá do speciální fyzické přípravy právě pro profesionální hasiče.

Tento borec z Moldavy moc dobře ví, že požární sport, to je hlavně pořádná dřina a odříkání. Přípravu na šampionát v Petrohradu rozhodně nepodcenil a teď se mu všechno vrátilo.

Po návratu zpět na Moldavu ho čekalo velmi vřelé přivítání od přátel. Našel i čas pro krátký rozhovor.

V čem spočívá taková náročná příprava?

„Příprava spočívá v každodenním tréninku. Trénuje se samozřejmě samotné provedení disciplín. Nedílnou součástí přípravy je atletická, silová a dynamická příprava.

Zatímco 100 metrů je relativně krátká trať, tak vlastní příprava je naopak zřejmě „běh na dlouhou trať …

„Dostat se na nejvyšší úroveň v mém případě trvalo 5 let. Je to opravdu velice náročný a dlouhodobý proces. Vyžaduje velkou dávku trpělivosti a píle."

Ale vyplatilo se, ne?

„Rozhodně a jsem spokojený."

Kolik času při náročné práci profesionálního hasiče zbývá na trénink?

„Trénovat mohu i v práci. Jelikož sloužíme na stanici 24 hodin, tak v rámci denního režimu je zařazená i fyzická příprava. Takže trénuji jak v práci, tak i ve svém volnu."

Jaké bylo přivítání po návratu?

„Přivítání bylo pro mě velice příjemné. Proběhlo mnoho gratulací od mé rodiny, kolegů v práci. Velice mě potěšilo přivítání v mé rodné vesnici Moldavě. Čekalo na mě cca 10 lidí včetně starosty v 6 ráno před barákem. To mě příjemně překvapilo."