Od voličů získal dosavadní teplický primátor 55,6 procent hlasů, zatímco jeho soupeř Zdeněk Bergman 44,4 procent. „Děkuji voličům za přízeň. Letošní senátní volby byly poměrně těžké. Jsem rád, že jsem porazil osm dalších kandidátů. Byl to na mě hon, který jsem ustál. Zvláště mě těší, že jsem vyhrál i bez Facebooku, který někteří soupeři hojně využívali pro svou kampaň,“ komentoval Kubera své vítězství.

Kuberovu výhru uznal jeho soupeř Zdeněk Bergman. „Blahopřeji mu. Byl lepší. Je vidět, že má stále hodně svých příznivců,“ sdělil ihned po oznámení výsledků.

Hynek Hanza
Dohodnuto, primátorem Teplic bude Hynek Hanza, náměstkem Jiří Štábl

Před bojem o Pražský hrad dal Kubera přednost rodině, do senátního boje ale šel naplno. „Souhlasila s tím i moje žena, za což jí děkuji. Asi mě nechtěla mít zase tak často doma,“ směje se muž, kterého už počtvrté lidé zvolili do Senátu.

K urnám přišlo v druhém kole senátních voleb 16 procent za sta tisíc voličů. Proti Kuberovi v duelu stál člověk podporovaný hnutím Senátor 21. Třikrát předtím to byl komunista - v roce 2012 Jaroslav Dubský a v letech 2006 a 2000 Oldřich Bubeníček. V historicky první volbě do Senátu v roce 1996 byl Kubera také ve finále, ale o pět procent hlasů ho porazil Jaroslav Musial z ČSSD.

1. den komunálních a senátních voleb 2018 na Teplicku, Zdeněk Bergman (jeden z kandidátů na senátora)
Kuberu vyzve šéf školy. Voliče oba sháněli, kde se dalo