„Lidi mě naplnili pokorou, jakou jsem nezažil. Ještě nikdy se nestalo, že bych měl v druhém kole víc hlasů než v prvním," dodal senátor. Všechny spekulace o tom, že opustí Teplice pro funkci ve vedení ODS, rázně odmítl, o budoucnosti ale hovořit nechtěl. „Když chci někoho naštvat, tak říkám, že v roce 2014 jsou volby do Evropského parlamentu, kam půjdu, abych měl lepší důchod. A pak za dva roky do Poslanecké sněmovny. Ale to je jen vtip, samozřejmě," dodal primátor Teplic, kterému bude na konci nadcházejícího volebního období 71 let.

Podle poraženého Jaroslava Dubského Kuberovi pomohlo to, že je v Teplicích primátorem. „Spousta voličů spojuje jeho funkci primátora s funkcí senátora, což je samozřejmě o něčem jiném," řekl ČTK Dubský s tím, že Kuberu jako primátora vždycky chválil. Komentoval i to, že oběma kandidátům oproti prvnímu kolu téměř nepřibyly hlasy. „Voliči, kteří v prvním kole měli své kandidáty, ti se zřejmě voleb nezúčastnili," do­dal.

Druhého kola senátních voleb se v teplickém volebním obvodu zúčastnilo 19,07 procenta voličů. Před týdnem k volebním urnám přišlo 32,87 procenta voličů. Pro dlouholetého teplického primátora Kuberu hlasovalo 66,84 procenta voličů (13.130 lidí), místostarostu Krupky na Teplicku Dubského volilo 33,15 procenta voličů (6513 lidí). V prvním kole získal Kubera 12.582 hlasů, Dubský 5755 hlasů. Kubera senátorský post obhájil i v roce 2006, kdy porazil komunistu Oldřicha Bubeníčka.

Zdroj: Volby.cz

Tabulka je přefocená ze stránek: volby.cz

Senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS).Kubera (65) studoval matematiku na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Brně a zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, ani jedno studium nedokončil. V komunální politice působí od roku 1990, před tím pracoval v obchodním oddělení Elektrosvitu Teplice. V roce 1994 byl poprvé zvolen teplickým starostou a od té doby stojí nepřetržitě v čele města (od roku 2001, kdy se Teplice staly statutárním městem, je primátorem). Do Senátu byl poprvé zvolen v roce 2000 a uspěl i ve volbách o šest let později. Je předsedou mandátového a imunitního výboru Senátu. Do ODS vstoupil v roce 1992, nyní je místopředsedou oblastního sdružení strany v Teplicích.

čtk

Více o Jaroslavu Kuberovi a také o průběhu voleb v pondělním Teplickém deníku.....

Jak vypadalo první kolo a volby obecně minulý týden ZDE