„První koncerty se odehrají v estrádním sále, samozřejmě se stolovou úpravou, svíčkami a s možností koupit si alkoholické i nealkoholické nápoje. Zkrátka budeme se snažit přiblížit atmosféře, na kterou byli posluchači v našem klubu zvyklí,“ říká Jaroslav Purkyt.

Podzimní sezonu odstartuje v pátek 17. září, ve velkém stylu, koncertem Magda Piskorczyk (Pl) & Billy Gibson (USA) – EUROPEAN TOUR 2010.

Magda Piskorczyk (kytara, baskytara, zpěv) je charismatická umělkyně. Její projev nezapře fascinaci afroamerickou a americkou hudbou, ne nadarmo se jí říká „Černý hlas v bílém plášti.“ Polští fanoušci ji už čtyřikrát zvolili Zpěvačkou roku. Magda je proslulá svou bezprostředností a uměním navázat kontakt s publikem.

Bill Gibson je americký virtuóz ve hře na foukací harmoniku, živelný frontman a výborný zpěvák z Memphisu, kolébky blues.

Fanoušci ho nazývají Princ Belae Street. Je nositelem prestižní ceny Harmonikář roku 2009 Blues Music Award, album The Billy Gibson Band bylo nominováno na Blues Award. Na pódiu se Magda a Billy setkali již při příležitosti její návštěvy v Memphisu a na maďarském festivalu Gastroblues.

Jejich společné letošní turné, v jehož průběhu zavítají do Teplic, začíná 19 srpna a potrvá měsíc.

Magda Piskorczyk (Pl) & Billy Gibson (USA) – European Tour 2010, estrádní sál DK Teplice, 17. září od 20 hodin, vstupné: 160,– Vstupenky jsou už v prodeji.

Legendární JazzClub Teplice před šesti léty otevíral a poté si návštěvu zde každý rok zopakoval matador české hudební scény, Luboš Pospíšil. Je nemyslitelné, aby do Teplic nezavítal s kapelou 5P v rámci turné ke svým šedesátinám. „Odpálila“ ho na jaře beznadějně vyprodaná Malostranská beseda a šňůra koncertů vygraduje na podzim klubovou částí, jež zahrnuje i velkolepý pražský koncert.

Jak CD kompilace, tak aktuální koncertní playlist jsou průřezem Pospíšilovou hudební kariérou počínaje debutem Tenhle vítr jsem měl rád až po několik dlouho nehraných lahůdek (Muzeum figurín, Banální příběh o klíči) a samozřejmě hity z největších: Soukromá cesta do nikam, Jekyll a Hyde, Píši Vám, Karino… A na programu je i zbrusu nová bigbítová vypalovačka Rockovej vlak.

Luboš Pospíšil má v Teplicích mnoho osobních přátel a fandů, kteří by neměli váhat s rezervací vstupenek, prodej bude zahájen 1. října.

Luboš Pospíšil & 5P – Turné „ LET L.P.“ Estrádní sál DK Teplice, 22. října od 20 hodin, vstupné 150– Kč. (est)