„Konečně! Po opravdu mnoha jednáních s majiteli se podařilo dohodnout zbourání tržnice. Tím nám mizí jeden z posledních objektů, který opravdu hyzdil vzhled našeho města a byl jakýmsi reliktem dob snad již bývalých," řekl starosta Dubí Petr Pípal.

STÁNKY JSOU PRYČ

Celý prostor je velký asi jako dvě fotbalová hřiště a je v soukromých rukách. Momentálně je již drtivá většina plechových stánků pryč. Na místě zůstala jen budova, ve které byla v patře ubytovna a dole se prodávalo většinou oblečení a trpaslíci.

„Celý prostor bude vyčištěn a připraven pro jiné využití, ale jistě to již nebude takováto otrhaná tržnice, protože město má nástroje pro regulaci nechtěných aktivit," říká starosta Dubí.

Co místo tržnic bude, není v tuto chvíli úplně jasné. Proslýchá se, že by prostor měl sloužit jako parkoviště pro auta z okolních výrobních závodů.

O využití tržnice se vášnivě diskutuje na facebookovém profilu Teplického deníku.

„Bude tam casino s penzionem?" ptá se například Lukáš H. Jasno má naopak Libuše Z.: „Bude tam další nákupák!"

Minulost místa u kruháče je poměrně hodně pestrá. Za minulého režimu sloužil prostor jako parkoviště. V 90. letech s příchodem podnikavých Vietnamců se začal prostor zaplňovat stánky s různým zbožím. Když opadl zájem o „značkové" oblečení, tak se někteří vietnamští obchodníci přeorientovali na jiný byznys. A to na drogy.

„Drogy se tam vařily ve velkém. Varny byly různě roztroušeny po areálu a některé byly i v podzemí. Dohledání důmyslných schovek bylo pro policisty poměrně složité. Zásahů TOXI týmů a celníků tam bylo za ty roky nespočet," popsal velitel Městské policie Dubí Tomáš Pykal.

ZÁSAHY TOXI TÝMU

Rok 2012: Deset kilogramů usušeného konopí nalezli policisté v kufru auta na tržnici v Dubí, známé pod označením jako Klid II. Čtyřiadvacetiletého cizince, který auto řídil, zadrželi a obvinili z nedovolené výroby a držení drog.

Rok 2009: Při kontrole stánkového prodeje se zaměřením na prodej falešného tabáku a cigaret v Dubí na tržnici Klid II. u Lesní brány odhalili celníci bezmála 50 tisíc kusů nezdaněných cigaret a plagiáty v prodejní ceně originálů přesahující 1,6 milionů korun. Kromě toho celníci odhalili i falešný textil, a to více než pět set kusů.

Rok 2008: Celníci při kontrole stánku na tržnici v Dubí na Teplicku u Lesní brány objevily ostrou munici. Speciáně vycvičený policejní pes ji našel ukrytou ve stropní skrýši jednoho z tamních objektů. K nalezené munici se nikdo nehlásil. Na místě zasahoval pyrotechnik.