To, že se Zlatopramen pro Maxilahve vaří jinde než v Ústí, dokonce potvrdili i někteří zaměstnanci pivovaru v Krásném Březně.

Ti si ovšem nepřejí být jmenováni, protože se bojí o práci.

„Tady se to nevaří, to by kvůli dopravě bylo moc drahé. Jinde než tady ho ale pořádně neumějí,“ vysvětloval jeden z nich.

Druhý na to navázal objasněním, že první várka ale z Ústí přišla určitě. „To stoprocentně. Ale kvůli tomu, že je to daleko na linku, tak se uvažovalo o Brně, tedy o pivovaru Starobrno,“ dodal.

Celá záležitost Zlatopramenu v Maxilahvi se točí právě okolo samotné Maxilahve. Stáčet do ní Zlatopramen v Čechách totiž není možné, protože stáčecí linku na tento typ obalu tu dosud nikdo nemá.

Proto, jak vysvětlila Kateřina Eliášová, tisková mluvčí skupiny Heineken v ČR, Maxilahev dočasně plní v pivovaru Zlatý bažant na Slovensku. To ovšem vyvolalo spekulace, zda Zlatopramen dokonce nevyrábějí Slováci!

Proti tomu se ale Eliášová ohradila. „Pivo značky Zlatopramen stáčené do Maxilahví je vyráběno podle tradiční receptury Zlatopramenu v Česku.“ Kde? To konkrétně neuvedla. Poté ani nereagovala na telefony ani e–maily.

VĚDĚLI JSTE…
Pivovary v Krásném Březně a Velkém Březně patří skupině Heineken Česká republika.
Tato skupina je nyní číslem 3 na českém trhu s celkovým tržním podílem zhruba 12 % .
Maxilahev je na českém trhu krátce, není tu na ni stáčecí linka
První vybuduje právě Heineken

Když pak Deník kontaktoval Starobrno, případně Zlatopramen, nikdo tuto informaci nechtěl oficiálně potvrdit. „Musíte se obrátit na tiskovou mluvčí,“ byla shodná odpověď, například od Borise Rajdla, manažera značky Zlatopramen.

Nejasnosti okolo náplně Maxilahve by mohly ustat začátkem příštího roku. Na Slovensku se bude stáčet, dokud Heineken neinstaluje vlastní stáčecí linku v ČR, což by mělo být již velmi brzo, podle Eliášové patrně v prvním čtvrtletí roku 2010.

„Díky obrovskému zájmu o Maxilahev Zlatopramen jsme si jistí, že se tato investice vyplatí.“

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na reporter.teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.