„Rekonstrukce začala v polovině února, stála 340 tisíc a odpracovalo se při ní 640 hodin. Bylo třeba zbourat nosnou zeď a přidělat další výlohu, protože jsme prostory rozšířili o část budovy, kde byla ordinace závodního lékaře, který se přestěhoval," popsal průběh prací výrobní ředitel Feix.

„Těší nás, že nabídneme návštěvníkům možnost nakupovat naše výrobky v důstojném prostředí. Po otevření „Modrého domu", kde je stálá expozice porcelánu, si teď mají návštěvníci možnost koupit i něco na památku. V srpnu, kdy připravujeme oslavy 150. výročí zahájení výroby porcelánu v Dubí, budeme mít v rámci oslav i tři dny otevřených dveří, kdy si budou moci zájemci prohlédnout výrobu porcelánu, expozici v Domě porcelánu s modrou krví a teď už i nakoupit nějaký suvenýr," uvedl generální ředitel Vladimír Feix.

Už na konci května ale začnou fungovat porcelánové stezky. Na tomto projektu se se kromě Českého porcelánu podílí i město Dubí, teplické a duchcovské muzeum a zámek Duchcov. „Duchcovská porcelánová stezka začne v muzeu v Duchcově, bude pokračovat prohlídkou zámku a končit bude v Domě porcelánu s modrou krví v Dubí. Teplická stezka začne v Regionálním muzeu v Teplicích, pokračovat bude prohlídkou provozu v Českém porcelánu v Dubí a končit bude opět v „Modrém domě". Postupně by měly vzniknout ještě další dvě porcelánové stezky, jedna z Oseka a jedna z Krupky. Součástí bude i možnost oběda pro zájemce v jídelně porcelánky. Připravují se i informační brožury. Finančně projekt, do kterého investujeme 300 tisíc korun, podpořil dotací 200 tisíc korun Ústecký kraj," dodal ředitel Feix.(ot)