„Dodávka s vysoce nebezpečnou kapalinou měla nehodu. Látka unikla. Řidič byl zraněn," řekl k taktickému cvičení Jan Bereznanin, vedoucí směn HZS Ústeckého kraje pro Teplice.

Kromě profesionálních hasičů z Teplic zasahovali na Cínovci i dobrovolní hasiči z Dubí a jejich kolegové z druhé strany hranice konkrétně z Geisingu, Altenbergu a Zinnwaldu. Přítomna byla i záchranná zdravotní služba a MP Dubí.

Pro zraněného řidiče šli čeští hasiči. Udělali jeho dekontaminaci a následně ho předali k ošetření. „Při odstranění unikající jedovaté kapaliny zkolaboval jeden náš hasič, pomoci mu šli tentokrát zástupci německé strany," dodal Bereznanin.

Cílem taktického cvičení bylo vyzkoušet si spolupráci dobrovolných hasičů z Dubí a jejich kolegů z druhé strany hranice a profesionálů z Teplic.

„Cvičení se vydařilo. Lidově řečeno vše šlapalo jak na drátkách," nechal se slyšet Jan Bereznanin, teplický vedoucí směn HZS Ústeckého kraje.

Cvičením na Cínovci se odstartovala nová éra v hasičské přeshraniční spolupráci, věří v to alespoň starosta Dubí Petr Pípal.

„Dokážeme si vzájemně pomoci a to je důležité. Na naší spolupráci budeme dále pracovat. Určitě to nebylo poslední cvičení, které jsme dělali," sdělil starosta Dubí Petr Pípal.