Celorepublikový projekt Českého rozhlasu odstartoval i letos a na splnění čekají tužby babiček a dědečků také z Ústeckého kraje.

Ježíškova vnoučata mohou na vlastní náklady darovat seniorům z domovů důchodců a podobných zařízení věcné dárky, ale i zážitky. Seznam všech dárků je na oficiálním webu projektu jeziskovavnoucata.cz.

Mezi dárce se i letos zařadila Eliška Střelková z Děčína. „Loni jsem navštívila Domov Potoky se zvláštním režimem v Chřibské, kde jsem obdarovala dva klienty. Tentokrát jsem nesla dárky 81leté paní Růžence z Domova pro seniory na Kamenické ulici v Děčíně, která si přála vestu z beránka a kosmetický balíček. Bylo to milé setkání, Růžence se dárečky líbily a po jejich rozbalení jsme si i popovídaly,“ popsala mladá žena.

Podle ní jsou Ježíškova vnoučata velice krásným projektem, který dělá radost všem zúčastněným. „Sama jsem se dlouhodobě starala o svou babičku, a tak dobře vím, jak moc je pro staré lidi důležité dožít v klidu vlastního domova v obklopení rodiny. Proto chci těm, kteří takové štěstí nemají, alespoň zpříjemnit předvánoční čas,“ dodala dárkyně.

Stejně jako paní Růženka se i další senioři z Ústeckého kraje mohou zařadit mezi obdarované. Kuriózní přání má například paní Květa z Velkého Března na Ústecku. Ta by si ve svých 82 letech přála skočit s padákem. Po adrenalinu prahne také paní Eva z Litoměřic, která by se ráda proletěla v akrobatickém letadle.

„Vím, že mé přání je tak trošku bláznivé, ale hrozně moc po tom toužím. Trpím Parkinsonovou nemocí, a tak se snažím žít na plné pecky. Chtěla bych toho ještě moc stihnout,“ přála by si 67letá seniorka.

Touží po relaxu

Naopak klid a čas jen pro sebe by ráda měla 77letá paní Helga z Filipova na Děčínsku. Ta žije se svou rodinou v domku a vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu by si ráda odpočinula. Jejím snem je tak týdenní pobyt tam, kde jí relax dopřejí.

Klienti domova v Čížkovicích na Litoměřicku pak touží po živé hudbě na pouti. Ta je totiž každoročně v domově největší událostí. Lidé mají možnost strávit celý den se svými nejbližšími a užít si společné aktivity. Právě živá hudba by atmosféru podle klientů podtrhla.

V Ústeckém kraji se letos naprostá většina přání seniorů už splnila, nebo brzy splní. Dárky a zážitky si tu užije více než 500 seniorů. Na splnění přání čeká ještě 90 babiček a dědečků z celé republiky.

Zahrady zámku Pillnitz lákají na překrásnou vánoční trasu nazdobenou desetitisíci světly.
Pohádková krajina v zahradách zámku Pillnitz bere dech. Udělejte si výlet