Po slavnostním křtu byla uvedena do provozu plně automatická hrnková linka a spolu s ní rovněž nová sušárna. Porcelánka pořídila linku, jejímž dodavatelem je německá společnost Lippert, za třiadvacet milionů korun. Jak zdůraznil při slavnostním spuštění generální ředitel Českého porcelánu v Dubí Vladimír Feix, tuto v posledním období jednu z největších investic zaplatila firma z vlastních zdrojů.

„Od nové linky si slibujeme zvýšení kvality, plynulý tok výroby a lepší předzásobení sortimentu. Tím, samozřejmě, i rychlejší reakce na požadavky našich zákazníků," prohlásil Vladimír Feix.

Linka, která byla pokřtěna na LADY, je určena pro výrobu snídaňových hrnků. Během jedné směny vyrobí až sedm tisíc kusů o dvou tvarech současně. Přesněji za hodinu vyprodukuje 1 100 hrnků. Plnoautomatická linka, řízená počítačem, dokáže vyrábět současně dva typy hrnků. Na staré lince se všechno dělalo ručně. U nové se do počítače naprogramuje zadaný tvar hrnku, jehož parametry zůstávají v paměti počítače, a pak se už jen podle potřeby spustí požadovaný program.

V Dubí momentálně vyrábějí na sto různých tvarů hrnků, do paměti linky se postupně doplní. Zatím se počítá s první padesátkou.