Pomoci pětiletému Románkovi, který už druhým rokem bojuje s rakovinou, chce spolek Přátelé Modlanska. Za účasti zpěváka a muzikálového herce Josefa Vágnera a dětských pěveckých sborů uspořádá dva benefiční koncerty.

První bude v kostele sv. Apolináře v Modlanech, druhý v kostele na Zámeckém náměstí v Teplicích. Vstupenky jdou právě do prodeje, celý výtěžek ze vstupného pořadatelé věnují Románkovi a jeho rodičům.

„Často stačí udělat jediný prostý krok, skutek, jímž se vymaníme z kruhu sebestřednosti, a uvidíme vedle sebe člověka, který nás potřebuje. Pokaždé, když se od sebe obrátíme k druhým, vzejde nám samotným více světla a naděje,“ říká předseda spolku Petr Hubený.

VLNA SOLIDARITY

Příběh pětiletého onkologicky nemocného Románka prožívají s jeho nejbližšími už více než rok i naši čtenáři. Po jeho zveřejnění v Teplickém deníku se zvedla obrovská vlna solidarity a snahy pomoci. Románkovi rodiče tak viděli, že na náročný boj s jeho nemocí nejsou sami.

Příběh zaujal i spolek Přátel Modlanska. „Románek je velký bojovník, který má za sebou pět bloků chemoterapie a transplantaci kostní dřeně. Nyní je na udržovací léčbě. Nemoc ho trápí už druhým rokem, jeho tělo toho má už dost, ale statečně bojuje dál a dokud bude mít jen trochu sil, nikdy svůj boj nevzdá,“ vysvětluje Petr Hubený, proč se rozhodli benefiční koncerty uspořádat právě pro Románka.

S DĚTMI ZA ZÁDY

Podle jeho slov přišel s myšlenkou na adventní koncerty právě zpěvák Josef Vágner. V neděli 3. prosince vystoupí od 16 hodin v kostele sv. Apolináře v Modlanech společně s dětským pěveckým sborem Poupata, v pondělí 4. prosince od 18 hodin pak v teplickém kostele sv. Jana Křtitele v doprovodu Teplického dětského pěveckého sboru.

Vstupenka na jeden benefiční koncert stojí 200 korun, celý výtěžek ze vstupného z obou koncertů poputuje nemocnému Románkovi. Vstupenky jsou ode dneška v prodeji na obecním úřadu v Modlanech a v informačním centru VisitTeplice v Dlouhé ulici v Teplicích.

Benefiční koncerty budou součástí cyklu adventních a vánočních koncertů Vánoční Modlansko 2017, který spolek každoročně pořádá v modlanském kostele. Letos se na nich představí Míra Illeš se svými hosty, muzikálová zpěvačka Hanka Křížková a také elektrické smyčcové trio Inflagranti.