„V letošním roce 50.výročí založení DDM bychom rádi přidali ještě jeden bílinský rekord. Blíží se čas Vánoc a k nim neodmyslitelně patří i andělé. Jsou symbolem dobra pro věříci i ateisty. Když k tomu přidáme ještě fakt, že naší budově se léta říkalo “ U Anděla“, protože tu roky působil jako ředitel školy Jiří Anděl, tak se téma rekordu přímo nabízelo: budeme vytvářet a sbírat anděly! Od léta se v domečku malují, vybarvují a vytvářejí z hlíny nejrůznější andělské bytosti. Postupně všechna dílka vystavujeme na chodbách DDM,“ uvedla ředitelka DDM Bílina Krista Sýkorová.

Den rekordu je stanoven na neděli 5.prosince, kdy do Bíliny přijede Robert Zauer, komisař z agentury Dobrý den, která je správcem českých rekordů, který všechna andělská dílka spočítá a zaeviduje.
Tento týden byl v Lanžhotě uskutečněn stejný rekord o jaký se chce DDM Bílina pokusit tuto neděli.
„Na výstavě ve společenském domě se sešlo 1504 andělů. Abychom tento rekord překonali chybí nám ještě 111 andělů. Prosíme, pomozte nám zapsat

Bílinu do České knihy rekordů! Andělíčci mohou být z papíru, látky, těsta, mohou být malovaní, vystřihávaní, pletení - může to být vlastní práce i výtvarné dílko zakoupené v obchodě. Budeme rádi, když svoje andílky do neděle 5.12. do 15.00 hodin přinesete do DDM,“ prosí o pomoc ředitelka Krista Sýkorová. (ot)