Poslední rekonstrukce proběhla v letech 1997/98 a přišla v několika etapách na 160 milionů korun. Prvním představením po znovuotevření byla Švestka v podání Divadla Járy Cimrmana.

Rekonstrukce vrátila divadlu jeho podobu z dvacátých let, kdy byl celý komplex postaven.

Znovuotevření „nového" divadla v Teplicích bylo jednou ze tří priorit volebního programu, který si tehdy stanovilo městské zastupitelstvo, zvolené v listopadu 1994.

Dodnes je budova teplického divadla jednou z mnoha významných dominant města, která umocňuje krásu lázeňského prostředí.

Největší rozmach Krušnohorského divadla nastal v 60. letech, kdy střídavě v divadelní budově alternovaly teplická opereta, ústecká opera a mostecká činohra.

Z historie: Po požáru staré budovy městského divadla v roce 1919 zvažovala městská rada, co se spáleništěm bude dále. Záhy bylo rozhodnuto o stavbě úplně nové divadelní budovy. Tehdy za 30 milionů korun.

--------------------------------------------------

Letos to bude už devadesát let od prvního otevření. Při této příležitosti divadlo zřídilo blog, na který je možno libovolně přispívat (Krusnohorskedivadlo.blogspot.com).

„Budeme rádi za vzpomínky na chvíle, které jste v teplickém divadle prožili, ať už jako jeho někdejší zaměstnanci, či členové operetního souboru, který zde fungoval až do svého rozpuštění v roce 1994, nebo naši diváci. Rádi si přečteme řádky od herců či provozovatelů divadel, která u nás od roku 1998 hostují, od členů severočeské filharmonie, která zde po dlouhá desetiletí měla svou domovskou scénu. Uvítáme i zasvěcené pohledy do historie budovy," říká nynější produkční divadla Eva Stieberová. (pem)