Vše vypukne už v 9.30, od kdy bude možné si ve venkovním prostoru Komunitního centra Olympie v Krupce vyzvednout poukazy na jízdu lanovou dráhou zdarma v rámci této akce.

Pozvánka na naučný den po stopách našich předkůZdroj: Se souhlasem Josefa MerglaOd 10.30 a 11.30 pak účastníci s poukazy na jízdu lanovou dráhou vyjedou na vrchol Komáří vížky. Odtud bude připravená naučná trasa pro rodiny s dětmi vedoucí přes Fojtovickou pláň, Kotelní jezírko, zříceninu hradu Kyšperk, cestu známou jako Doktorka, až do cíle, který bude situován znovu ve venkovním prostoru Komuního centra Olympie.

Na výše vyjmenovaných místech budou umístěna kontrolní stanoviště, na kterých budou účastníci akce plnit všemožné úkoly a dozví se zajímavé informace o daném místě. Od 12.30 pak mohou lanovou dráhou vyjet zdarma i rodiny s menšími dětmi, které si na pěší túru dolů netroufnou, budou na ně čekat zábavné úkoly na prvním stanovišti, a poté mohou využít lanovou dráhu zdarma znovu i pro cestu dolů.

Od 14 hodin pak bude připraven zábavný program ve venkovním prostoru KC Olympie. Na návštěvníky zde bude čekat animační program, soutěže pro děti i dospělé i kolotočové atrakce. V prostoru bude připraveno i bohaté občerstvení. Od 17.00 pak ke zpěvu i tanci zahraje skupina Dlouhej Flám. Pořadatelé akce tímto srdečně zvou všechny občany na příjemně strávený sobotní den v Krupce.

Napsal: Josef Mergl 

Pozvánka na naučný den po stopách našich předkůPozvánka na naučný den po stopách našich předkůZdroj: Se souhlasem Josefa Mergla

Výlet za krásami města Krupka "Po stopách Davida".
Výlet za krásami města Krupka Po stopách Davida se vydařil