"Je to koncert velice výjimečný, a to nejen tím, že jsme tady jako kapela začínali a rádi se sem vracíme, ale na tribuně jsou dnes naši rodiče," řekl krátce před 21:00 po odstartování koncertu Vojtek. Do domovského města se jedna z nejvýraznějších kapel posledních let vrátila po dvou letech v rámci turné k novému albu Do pekla/Do nebe.
S velkým zájem se v lázeňském městě setkala již čtvrteční autogramiáda a dnes se město plnilo automobily několik hodin před začátkem koncertu. Členové kapely Josef Vojtek, Tomáš Krulich, Milan, Špalek, Ota Váňa a Radek Hurčík vkráčeli za mohutného řevu publika na obří pódium ve 20:45.
Kapela zahrála píseň Bang z nového alba, Western Boogie a zaznělo i mnoho písní z předchozích alb a známých hitů, jako Malá dáma, V pekle sudy válej nebo Banditi di Praga. Publikum tančilo se zapalovači v rukou a blikajícími rohy na hlavě, nechyběly mexické vlny, dusot a jásot. Hudební vystoupení doplnila velkolepá světelná show s promítáním a ohňové efekty. Fanoušci si mohutným pískotem vynutili přídavky, které pojala kapela v rytmu starých pecek.

ČLÁNKY, FOTOGRAFIE Z KONCERTU KABÁTŮ NAJDETE V PONDĚLNÍM DENÍKU!

Koncertem v domovském městě jedné z nejvýraznějších českých kapel posledních let, vstupilo její turné do závěrečné části. V rozhovoru po zvukové zkoušce před pátečním večerním koncertem Vojtek ČTK řekl, že svůj věk neřeší, Kabát ani po 25 letech ve stejné sestavě netrpí ponorkovou nemocí a do budoucna uvažuje o návratu k menším, komornějším koncertům. Teplice jsou desátou zastávkou turné skupiny k nové desce Do pekla/Do nebe. Po nich přijdou závěrečné koncerty v Praze a Pardubicích. Kapela si podle Vojtka turné užívá stejně jako její fanoušci. "I po těch letech, co jsme spolu, dorůstají noví fanoušci. Není to tak, že chodí jen ty ortodoxní máničky z dob, kdy jsme začali. Vidíme, že tam jsou i mladé holky třeba ve věku mojí (dcery) Valentýny, které je 13 let. Zase na druhou stranu jsou tady babičky a dědečkové, kteří říkají, že chodí od začátku. A to je pro muzikanta asi to největší ocenění," řekl ČTK Vojtek.Koncert kapely Kabát na Stínadlech
Skupina jde v posledních letech cestou velkých koncertů. V loňském roce na přišlo na pražském Vypichu na Kabát přes 70.000 lidí. I letošní turné na velkých plochách a stadionech je určené pro tisíce fanoušků. I když jsou všechny prakticky vyprodané, Kabát podle Vojtka zvažuje, že by se po letech vrátil k menším koncertům. "Říkali jsme si, že bychom se trochu stáhli. Že bychom teď nedělali další tak obrovské turné nebo akce, ale že bychom to potlačili na míň lidí a dohnali to počtem koncertů. Začali bychom jezdit jako kdysi, celou republiku od západu na východ a zase zpátky," doplnil Vojtek.
Skupina hraje ve stejné sestavě už 25 let. Ani dlouhá léta podle Vojtka nepřinášejí roztržky nebo ponorkovou nemoc. "Netaháme soukromé věci do profesionální sféry a obráceně. Když jdeme do hospody, tak se věnujeme tomu, čemu se člověk věnovat má, a na druhou stranu když je kšeft, tak se věnujeme tomu kšeftu. My nejsme spolu 24 hodin celý život. Možná je to i tím, že když ta kapela má něco nastudovat, má něco vydat, máme mít nějaký koncert, tak si zavoláme a slezeme se. Jinak žijeme každý svůj vlastní život. Možná to drží i tím, že se na sebe těšíme," řekl Vojtek.Koncert kapely Kabát na Stínadlech
Frontman skupiny oslaví v neděli padesáté narozeniny. Gratulace a dárky přijímal od fanoušků i po dnešní zvukové zkoušce. Sám ale věk nepovažuje za důležitý. "Věk a narozeniny neberu jako milník. Naštěstí jsem zdědil nebo získal životní energie hodně a jde o to, jak se cítím starý a ne o číslo v občance. Ta padesátka možná někoho irituje, mě ne. Já prostě jedu dál. A jestli budu takovej v sedmdesáti, budu jedině rád," dodal Vojtek.
Mimořádně silným zážitkem bylo pro Kabát hokejové mistrovství světa. Před prvním zápase české reprezentace se Švédy odehrála kapela živě v aréně písničku Brousíme nože věnovanou národnímu hokejovému týmu. "To se ještě nikomu nepovedlo v historii hokejového mistrovství světa, že by měl příležitost hrát na place, kde pět minut po něm nastoupí reprezentace. Je to nevýslovná pocta a slast si tam stoupnout a hrát," dodal Vojtek.