„Když mi kamarádka řekla o tom, že bude kabelkový bazar pro nemocné děti a nese tam kabelky, které jí doma jen leží, ale jsou hezké a byla by škoda je vyhodit, přidala jsem jí ty moje. Těší mě, že udělají někomu radost a ještě to pomůže dobré věci. Navíc si šplhnu i u přítele, pořád slyším, že jsou ty mé kabelky všude,“ svěřila se Lenka Dvořáková.

V PÁTEK I V SOBOTU V OLYMPII

Na téměř třech desítkách sběrných míst se podařilo dát dohromady 1500 kabelek všech velikostí, barev a typů, od plesových psaníček po sportovní tašky.

Dobročinný bazar se pod heslem „kabelky pomáhají“ koná v obchodním centru Olympia v Teplicích v pátek 4. srpna od 13 do 18 hodin a v sobotu od 10 do 18 hodin. Pořádá ho Lions Club Teplice Ladies společně s nadací Život dětem a Olympií.

Akci podpořily i modelky Katka Průšová a Eliška Bučková, které věnovaly svoje značkové kabelky do dražby. Výtěžek z ní společně s penězi z prodeje kabelek pomohou třem handicapovaným dětem a jejich rodinám.

„Kabelky se nám sešly nejen z Teplicka, ale z celého Ústeckého kraje. Jsou mezi nimi opravdu krásné kousky, některé jsou dokonce z první republiky. Prodávat je budeme v pátek od 13 hodin v OC Olympia v prostoru před pizzerií Trappola. Kabelky budeme prodávat od 50 korun, čím víc peněz za ně bude, tím samozřejmě lépe. Přijdou se podívat i rodiny Andrejky, Matěje a Zdeněčka, kterým chceme pomoci. Věřím, že dorazí dost lidí koupit si novou kabelku a tím pomoct ulehčit dětem a jejich rodinám jejich tíživou životní situaci. Že otevřou svoje srdce a podají pomocnou ruku,“ uvedla za pořádající Lions Club Teplice Ladies Ladislava Richterová.

V pátek v 16 hodin se v OC Olympia bude podepisovat Jakub Hora, hráč FK Teplice. I ten celou skvělou akci podpoří, do bazárku věnuje baťůžek s podpisy všech svých hráčů. Společně s Horou bude v Olympii i maskot teplického fotbalového klubu - gepardice Jane.

Premiérový ročník festivalu Rock u rybníka v Proboštově se vydařil.
FOTO, VIDEO: Rocková pohoda u rybníka přilákala více než tisícovku lidí

„O kabelkovém bazaru jsem už slyšela. Je dobře, že se pořádá taky u nás v Teplicích. Určitě se tam zajdu podívat, kabelek přece není nikdy dost,“ těší se Katka Horčíková a jak říká, když je to pro děti, vezme s sebou i nějaké své kamarádky, které o prázdninách zůstaly doma.

Kabelkový bazar má pomoci třem dětem. Šestiletá Andrejka z Chotějovic trpí metabolickým onemocněním centrálního nervového systému, trápí jí epilepsie, středně těžká mentální retardace, špatně vidí i chodí. Na její nemoc zatím není žádná léčba, i když její rodiče stále věří, že se najde účinný lék, který by nemoc zastavil.

Peníze potřebuje Andrejka na termonánožník, který jí přes zimu zahřeje nožičky, protože v kočárku tráví celé dny. V září půjde do přípravné třídy, je proto pro ni vzhledem k jejímu postižení velmi potřebný i iPad s aplikací na mentální podporu a podporu zraku.

Z VÝTĚŽKU VYBUDUJÍ NÁJEZD PRO VOZÍK

Pětiletý Zdeněček z Jirkova trpí neurologickou poruchou mozku. Nemluví, nechodí a nemůže se postavit ani s pomocí. Přesto má radost z maličkostí, je hravý a veselý. Výrazné nabírání hmotnosti, které je způsobeno jeho onemocněním, mu způsobuje bolestivé křeče do nohou.

Maminka už ho navíc neunese a tak chlapeček musí zdolávat schody po kolenou. Peníze proto rodina využije na vybudování nájezdu pro invalidní vozík před vchodem do domu.

Jedenáctiletý Matěj z Ústí má spinální muskulární atrofii a potřebuje speciální vertikalizační pomůcku na posílení atrofovaných a zkrácených šlach a svalů, zlepšení dýchání i jako prevenci osteoporózy, kterou trpí.

Pokud chcete těmto dětem pomoci, přijďte si do teplické Olympie koupit některou z nabízených kabelek, nebo můžete poslat finanční příspěvek přímo na účet č. 115-4260200277/0100, VS 41501. Do poznámky uveďte jméno dítěte, kterému mají být peníze věnovány.

Ilustrační foto.
Z Teplic do Ústí už můžete frčet stotřicítkou v obou směrech