Posílám ji dál, aby udělala radost někomu dalšímu. Takové vzkazy nacházely v kabelkách, věnovaných na dobročinný bazar, členky pořádajícího Lions Club Teplice Ladies. Kabelkový bazar se konal v pátek a v sobotu v obchodním centru Olympia v Teplicích.

Na téměř třech desítkách sběrných míst se podařilo dát dohromady 1500 kabelek. „Jsou tu kabelky všech tvarů a velikostí, kožené, ružně vyšívané, s perličkami, dokonce i pár školních batůžků. Jsme rádi za každou kabelku, které nám lidé věnovali. Je to hezké gesto. Zase si odnesou jiné, všem moc děkujeme a doufáme, že se z této akce stane tradice,“ řekla nám krátce po zahájení kabelkového bazaru prezidentka klubu LC Teplice Ladies Marcela Štěrbová. Podle jejích slov se ženy pustily do nakupování hned, jak začaly bazar připravovat. „Braly nám kabelky z pod rukou, takže jsme bazar začaly vlastně už o hodinu dříve, než bylo v plánu,“ potěšil ji velký zájem.

Ilustrační foto.
Kabelkový bazar v Teplicích nabídne 1500 kabelek a pomůže třem dětem

Veronika Smetanová se v Olympii zastavila původně jen pro něco k pití, ale hromadám kabelek neodolala. „Sice žádnou nepotřebuji, mám jich doma víc než dost, ale když jsem zjistila, že je to bazar pro nemocné děti, určitě s prázdnou neodejdu,“ svěřila se a s chutí se vrátila k prohrabování nepřeberného množství kabelek.

Cílem bazaru bylo podle slov marketingové manažerky Olympia Teplice Jaroslavy Konečné vydělat prodejem kabelek, které se prodávaly v průměru za sto korun, částku 85 tisíc korun. Tolik je třeba na pomoc třem dětem, trpícím vážnými zdravotními problémy. Šestiletá Andrejka z Chotějovic potřebuje termonánožník a iPad s aplikací na mentální podporu a podporu zraku. Jedenáctiletý Matěj zase speciální vertikalizační pomůcku na posílení atrofovaných a zkrácených šlach a svalů, zlepšení dýchání i jako prevenci osteoporózy, kterou trpí. Pětiletý Zdeněček z Jirkova, který nechodí, musí zdolávat schody po kolenou, takže potřebuje vybudovat nájezd pro invalidní vozík před vchodem do domu.

Ilustrační foto
Natáhl pistoli a namířil ji na mě. Prý jsem mu nedal přednost v jízdě

V sobotu večer bylo jasno. Všechny tři děti dostanou, co aktuálně nejvíc potřebují. „První součet výnosu z bazaru kabelek je přes 80 tisíc. Není to konečná částka, protože v příštím týdnu si ještě někteří kupci, kteří nemohli přijít, vyzvednou kabelky spojené s nějakým příběhem. Kabelka od Elišky Bučkové se vydražila za dva tisíce, batoh od Evy Decastelo i batůžek s podpisy hráčů FK Teplice, který věnoval Jakub Hora, jsou už také zamluvené. Kromě toho společnost Mostecká montážní postaví na vlastní náklady nájezd pro invalidní vozík k domu, kde žije pětiletý Zdeneček,“ měla radost z výsledků dobročinného kabelkového bazaru, který se konal poprvé v Teplicích, členka pořadatelského klubu LC Teplice Ladies Ladislava Richterová.

„Kabelky, které se neprodaly, nabídneme zájemcům začátkem září v rámci akce Dětská farma. Zatímco se budou děti bavit, mohou si maminky vybrat v druhém kole kabelkového bazaru nějaký zajímavý kousek,“ uvedla za Olympii Jaroslava Konečná.