Jednu šupinu si nechám a druhou dám vnučce, aby měla štěstí při přijímačkách na vysokou školu. Tak ve středu 20. prosince přemýšlela před káděmi s kapry v teplických Trnovanech Marie Malá. Bez šupináče si nedokáže Vánoce představit.

„Ryby mám ráda. Můžu je jíst pořád,“ pronesla důchodkyně z Teplic. Než se nadála, měla kapra v tašce. Živého! Přišel ji na necelé dvě stovky. „Zpracuji si ho sama. Jednu šupinu si nechám v peněžence a druhou dám vnučce. Chce se dostat na medicínu, tak aby jí to vyšlo,“ dodala Malá.

Podle prodavače třeboňských kaprů u Kauflandu v Trnovanech si lidé odnáší ve většině případů omráčeného nebo vykuchaného kapra. Za tyto služby si musí ale připlatit. Omráčení stojí většinou 5 korun, kuchání 30 a zbavení šupin též 30 korun.

Tak se prodávají ryby v Teplicích:

Fotogalerie: Vánoční prodej kaprů v Teplicích

„Živého si berou tak dvě procenta lidí. Většina chce omráčeného,“ pronesl Dominik Nowak. S partou kamarádů přijel prodávat ryby z Jindřichova Hradce. „Budeme tady až do Štědrého dne. V nabídce máme jenom kapry,“ nechal se slyšet.

Kádě plné ryb jsou pro lidi atrakcí. Své o tom vědí třeba v Proseticích u Penny Marketu. „Chodí se koukat hlavně rodiče s dětmi. Berou si šupiny pro štěstí,“ řekl zdejší prodavač.