Příběh pětiletého Románka z Teplic, který po dvouletém statečném boji podlehl rakovině, vyvolal obrovskou vlnu solidarity s těžce zkoušenou rodinou.

Kolegové Románkova tatínka Jaroslava Průši, který pracuje jako řidič ve společnosti Sambular Logistics v Krupce, opět nafotili nástěnný kalendář v retro stylu a nabídli ho k prodeji. Loňský výtěžek 85 tisíc korun věnovali Románkovi a jeho náročné léčbě, letos peníze pomohou nejen rodině, ale i dalším nemocným dětem.

V Sambularu počítají s tím, že letošní kalendáře půjdou stejně jako ty loňské zájemcům do celé republiky.

„Do focení kalendáře na rok 2018 se opět zapojili zaměstnanci, jen jsme se tentokrát fotili jako letušky u letadel, jako námořnice u námořních kontejnerů, vlakušky u nákladního vlaku, pánové byli u dodávek i u nového terminálu, který jsme dostavěli. Fotil se s námi i Románek, i když hotový kalendář už bohužel neviděl,“ řekla asistentka obchodního ředitele Veronika Hřebíková.

Fotografie zachytily Románka takového, jakého si jej budou všichni pamatovat jako veselého a usměvavého chlapečka. „Kalendář budeme opět prodávat přes firemní Facebook. Stojí 200 korun a peníze věnujeme Románkově rodině, která za ně nakoupí dárečky pro ostatní těžce nemocné děti v Motole, kde byl Románek skoro jako doma. Na platby jsme zřídili účet 195144687/ 0600 s variabilním symbolem 11223344,“ připomněla Hřebíková.

Focení kalendáře si Románek užil. Jeho výslednou podobu však už neviděl.

Kdokoli by chtěl nemocné děti podpořit, může si kalendář zakoupit i v novém terminále Sambularu v Srbicích vedle Olympie. Objednat ho lze také na mailu kalendarezaromanka2018@seznam.cz.

„Kalendáře budeme dodávat během prosince a ledna. Zájemci musí napsat své jméno, adresu, telefonní kontakt a počet kusů kalendářů. Při zasílání poštou se hradí poštovné,“ upřesnila Hřebíková.

POMOHLY I KONCERTY

Také výtěžek ze dvou benefičních koncertů, které v kostelech v Modlanech a v Teplicích uspořádali Přátelé Modlanska, dostanou nemocné děti.

„Přesto, že nás Románek opustil, na chystaných benefičních koncertech Josefa Vágnera s dětskými pěveckými sbory se nic nemění. Naopak, chceme tyto koncerty věnovat Románkovi, jeho rodině, přátelům, všem dobrým lidem, kteří mu pomáhali, ale i dětem, které se s podobnou zákeřnou chorobou potýkají,“ uvedl za pořadatele Petr Hubený.

Oba koncerty měly úžasnou atmosféru a na vstupném se vybralo 44 tisíc korun. Šek, který v závěru rodiče a bratr Románka převzali, se rozhodli věnovat na pomoc onkologicky nemocným dětem.