Ve Světci se konají oslavy obce spojené s poutí. V oblasti zámeckého parku. Začátek ve 14 hodin. V odpoledním programu se představí například kapela Úlet, Miroslav Paleček, Holki, Petr Martinák a Děti ráje. Jakubská pouť s kolotočářskými atrakcemi a prodejními stánky tu bude i v neděli. V neděli bude také mše v kostele Sv. Jakuba Většího, a to od 10.30 hodin.

Na modelářském letišti v Suchém na Modlansku se bude konat v sobotu i v neděli po celý den mezinárodní soutěž obřích akrobatických modelů letadel, zařazená do seriálu EUROPEAN ACRO CUP! Může to být pěkná podívaná, jen tam prosím dbejte pokynů organizátorů, kvůli bezpečnosti.

V sobotu bude v zámecké konírně v Duchcově od 10 do 18 hodin mezinárodní modelářský festival a výstava spojená se soutěží a prodejem modelů pod názvem Dux – Duchcov modelářský festival 2016. Sjedou se desítky vystavovatelů z České republiky i ze zahraničí – z Belgie, Holandska, Německa, Polska a dalších zemí. Prohlédnout si budete moci stovky lodí, letadel, vojáčků, dioramat a jiných modelů; pro děti bude připravena jízda na ponících a další atrakce. Vstupné je jednotné a činí 30 Kč.