Miliony do investic půjdou i v Duchcově. Město má v plánu v tomto roce například: koupit nové hasičské auto (cca 7 milionů), opravit střechu a komíny na ZŠ A. Sochora (cca 12 mil.) či udělat nové fasády na dvou městských domech na náměstí Republiky (cca 5,5 mil.). Větší část půjde z rozpočtu, na některé projekty chce radnice získat dotace.

Stavět se bude i v Dubí. „Chceme udělat kanalizaci v Běhánkách. Je to investice cca za 26 milionů korun. Spoluúčast města bude zhruba šest milionů, zbytek půjde z dotace," řekl starosta Dubí Petr Pípal. Také chtějí opravit chodníky a osvětlení v Pozorce.

V Bílině se nad konečnou podobou rozpočtu ještě jednou sejdou, budou doplňovat investice pro letošní rok. Jednat budou také v Krupce, pro kterou bude letošní rok důležitý v tom, zda jim vyjde zápis do UNESCO.

Okresní město Teplice příští rok počítá s velkými investičními akcemi. Nejvíc, 70 milionů korun, má jít do zahájení stavby zimního stadionu. Dalších deset milionů bude stát etapa rekonstrukce Aquacentra, stejná částka by měla jít do vybudování sportoviště na Angru. Dalších osm milionů je určených na obnovení kamerového systému městské policie. Radnice počítá i s rozsáhlou rekonstrukcí školy Buzulucká za 50 milionů korun. „Rozpočet nám zaručuje pohodlný život, jak v tomto roce, tak v dalších letech," řekl primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS).(re)