Prosetice

Už v předvečer adventu budou rozžehnány svíce na stromku v Proseticích. Členové sdružení Prosetičtí přátelé starých tradic zde mají připravený program. Přislíbena je účast také představitelů města. Program odstartuje v 17 hodin. Očekává se příchod Mikuláše s celou jeho družinou čertů a andělů. Vše se odehraje u stromu na plácku vedle Vkusu, v horní části Prosetic.

Teplice

Advent zahájí v Teplicích v neděli 1. prosince na Zámeckém náměstí odpoledne Teplickou vánočkou.

Program vypukne odpoledne v 15 hodin nesoutěžní přehlídkou teplických dětských souborů nazvanou „Teplická vánočka". Přibližně v 17 hodin rozsvítí slavnostně vánoční stromeček. Přineste si s sebou svíčku, společně si svíčky zapálíme a zazpíváme koledu. Po celou dobu se budete moci zahřát teplým čajem nebo svařákem a potěšit se tradičním vánočním zbožím na stáncích.

Duchcov

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se odehraje první adventní neděli od 15 do 17 hodin na náměstí Republiky.

V rámci oslav rozsvícení vánočního stromu a zahájení vánočního času se můžete těšit na vystoupení dívčí skupiny Diamond cats, pásmo vánočních koled vystoupení žáků duchcovských škol, Duchcovský pěvecký sbor, obří kejklíře a na anděle s poštovní schránkou pro Ježíška.

V 17.00 hodin dojde na samotné rozsvícení vánočního stromu a vystoupení trubačů. Akci moderuje Kamil Bílský, zajištěn je stánkový prodej a občerstvení.

Osek

Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu se koná v neděli 1.12. v 17:00 hodin v oseckém klášteře. Vystoupí děti z mateřské školy Hornická Permoníci, žáci 1. stupně ZŠ Osek, členové zájmového útvaru kytary při DDM Osek, Oblastní charita Most, Centrum „Rodina v tísni" a děti z mateřské školy Hrdlovská Dráčci .

Bílina

Rozsvícení Vánočního stromu se koná na Mírovém náměstí v Bílině v sobotu 30.11. od 15 hodin.

Výstava historických dětských a loutkových kočárků sběratelky Hany Müllerové z Teplic v Gaterii pod věží. Vstupné je zdarma.

15.00 16.00 se koná v Městském divadle Vánoční kabaret Divadla Andromeda o adventních maškarách a zvycích.

15.30 15.45 na Mírovém náměstí hraje Komořinka a Pěvecký sbor ZUŠ Bílina, těšit se můžete na vánoční koledy.

16.00 17.00 Divadlo „M" zahraje biblický příběh Pohoda Vánoc o narození Ježíška s českými koledami .

16.45 17.30 v kostele sv. Petra a Pavla MUSICA DOLCE VITA „Adventní kalendář" vánoční písně z nejstarších českých sbírek.

17.15 17.30 Vánoční písně ve stylu pop-rock na Mírovém náměstí v podání skupiny Exit.

17.45 18.15 rozezpívá Mírové náměstí Petra Černocká a Jiří Pracný.

18.20 ozáří Mírové náměstí vánoční strom a oblohu ohňostroj.

Mukov

Adventní koncert v Mukovském kostele sv. Prokopa se koná 30.11. od 17 hodin. Účinkuje pěvecký spor In flagranti, zřízený při lovosickém gymnáziu. Členové sboru vystupují bez nároku na honorář na podporu záchrany kostela sv. Prokopa v Mukově.

Modlany

Tak jako každý rok Přátelé Modlanska připravili cyklus Vánoční Modlansko. Přijďte v sobotu 30. listopadu v 16.00 hodin ke kostelu sv. Apolináře v Modlanech, kde budete svědky představení nově instalované odborně zrenovované kovové vstupní brány. Její opravu a novou tvář zajistila pod vedením Ondřeje Šimka Akademie výtvarných umění v Praze .

Součástí sobotního odpoledního setkání je rozsvícení modlanského vánočního stromu a následné vystoupení Ústeckých trubačů. Vše pod patronací starostky obce Stanislavy Kondrlové.

Krupka

Rozsvícení vánočního stromu se koná 1.12. v 17.30 hod. Od 12 hodin je vánoční jarmark, od 14.30 hod. divadlo a od 15.15 hod. adventní koncert dětí.

Hrob

Adventní koncert v kostele sv. Barbory se uskuteční 30.11. od 17:00 hodin.

Evangelický kostel Hrob rozsvícení Vánočního stromu bude 1.12. od 16.30 hodin.