Připomeňme, že trojice mladíků má na svědomí několik vykradených sklepů, aut, ale také rodinných domů.

V jednom případě si vozidlo dokonce „vypůjčili", aby se v něm mohli přesouvat z místa na místo. Třeba i se zajet vykoupat na Barboru, když bylo teplo.

Před teplického soudce Miroslava Čapka přivedla eskorta trojlístek zlodějů přímo z vazby.

Je třeba také podotknout, že ne všechny vykrádačky mají na svědomí vždy všichni tři najedou.

Někdy kradli ve dvojici, jindy šlo o samostatné výpady do sklepů či aut.

Miroslav Čapek si do soudní síně pozval také muže, který od jednoho z obžalovaných odkoupil několik kartonů plechovek piva. Samozřejmě kradených. I když nechtěl dotyčný svědek přiznat, že to věděl. S jedním mužem v poutech se totiž zná, což rozhodně nepopřel. Vyhýbavými odpovědmi si ale mohl u soudu spíše pohoršit. Nakonec ale potvrdil to, co řekl původně policistům. A sice, že když pivo od svého kamaráda kupoval za pár korun, bylo mu hned jasné, že je kradené.

K soudu přišel také muž, kterému měl někdo vlézt do auta a vzít mu zapomenutou ledvinku s doklady. Policie při vyšetřování ukázala prstem právě na trojici pachatelů.

Nicméně k tomuto se ani jeden z trojice zlodějů nehlásí. Podobně jako v dalších případech tak v celé mozaice tohoto seriálu, kde chapadla zlodějského trojlístku mužů hrají hlavní roli, rozhodne až soud.

Některé důležité svědky se nepodařilo ještě sehnat. Soudce proto hlavní líčení ještě neuzavřel. Pokračování bude v dubnu. (pem)