Čapek svou účast na party rezolutně popírá. Novinky.cz po úterním kárném jednání v Brně zmínily, že jeho nadřízení přišli s novým důkazem v podobě výpovědi bývalé zaměstnankyně hotelu. "V mezidobí se objevil nový důkaz v podobě výpovědi bývalé zaměstnankyně hotelu, která při jiném soudním jednání uvedla, že soudce Čapek na oslavě byl,“ citujeme zpravodajský server. Na oslavě byl také tehdejší poslanec Milan Hnilička a liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák. Oba poté ze svých funkcí odešli.

Kárnou žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu na Čapka podal jeho tehdejší nadřízený v Teplicích Jan Tichý. „Blíže to s odkazem na probíhající stav věci specifikovat nebudu,“ řekl už v minulosti Deníku dnes už bývalý předseda teplického soudu. Na vlastní žádost odešel vloni na soud do Děčína.

Miroslav Čapek svůj postoj nemění, stejně jako komentář k tomu. „V médiích jsem se už k tomu v daném smyslu opakovaně vyjadřoval. V dané věci činí odpovídající právní kroky můj advokát,“ zněla jeho reakce už při začátku projednávání celé záležitosti. Za prokázání provinění hrozí Čapkovi udělení důtky, snížení platu až o 30 procent na dobu dvou let, v krajním případě může přijít i o talár. Úterní jednání v Brně soud odročil na červen s tím, že hodlá vyslechnout další svědky.

Hotel Prince de Ligne v Teplicích.
Teplický magistrát odložil řízení s 11 lidmi z lednové oslavy, chybí důkazy

Zmíněný lednový mejdan v Prince de Ligne odporoval vládním nařízením v době nouzového stavu a opatřením navázaným na protiepidemický systém PES. Večírek pořádal ve svém hotelu teplický podnikatel Petr Benda jako oslavu padesátin. Mezi jeho hosty byli například expremiér Jiří Paroubek, šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička, člen Rady ČT Jiří Šlégr nebo policejní ředitel Libereckého kraje Vladislav Husák.