Hana Štěpánková, tisková mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů v pondělí Čtk sdělila, že Zákon o ochraně osobních údajů nepovoluje zveřejnění snímků bez souhlasu zachycených osob. Tím by tedy kamery ztratily svůj význam. U nočních klubů mají být instalovány právě proto, aby možnost odhalení odradila návštěvníky klubů. A představa domluvy s německým sexturistou o zveřejnění jeho křepčení před dubským nevěstincem je přinejmenším absurdní.
Dubský starosta Petr Pípal je s Úradem pro ochranu osobních údajů již v kontaktu a na příští týden je naplánovaná společná schůzka. Na té by se podle Pípala měla řešit právní stránka celé věci a především to, jaká by měla být konkrétnost či nekonkrétnost údajů. „Abychom nedělali něco proti zákonu,“ dodává starosta.
V těchto dnech očekává starosta návštěvu německých médií, která zprostředkovávají vývoj celé situace na německé straně. Tedy i potenciálním a možná i stálým zákazníkům dubských nevěstinců. Podle Pípala má velký pozitivní vliv právě i masivní medializace.
„Myslím, že v současnosti jsou v Dubí důležitější místa pro umístění kamer než u nočních klubů na Ruské ulici,“ vyjádřil svůj názor obyvatel Dubí Roman Hlavsa.