K incidentu došlo v odpoledních hodinách na frekventované silnici u Srbic. „Řidič nákladního vozidla s návěsem vyjel z komunikace a střetl se s ženou, která šla po chodníku,“ potvrzuje událost mluvčí teplických policistů Daniel Vítek. 

Žena pokročilého věku po střetu s kamionem zůstala ležet na komunikaci pro pěší. Podle svědků žena po srážce s kamionem upadla do bezvědomí, později vědomí nabyla, sužovaly ji ale obrovské bolesti a šok. „Utrpěla velmi těžké zranění. Vrtulníkem letecké záchranné služby byla transportována do ústeckého traumacentra,“ popisuje mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník. S následky zranění se vypořádává.

Událost popsal veřejně na sociálních sítích i svědek události Petr Tengler, který ženě poskytl první pomoc. „Srazil jí, přejel jí ještě návěsem, vrátil se zpět na silnici a ujel. Nevím jestli řidič dostal mikrospánek nebo co se stalo,ale ujel i když mu lidi ukazovali, že srazil člověka,“ popsal.

První pomoc a ošetření, které muž poskytl ženě do příjezdu záchranky a zřejmě jí zachránilo život, zdravotníci veřejně ocenili na sociálních sítích. „Byl jste velmi statečný pane. Děkujeme Vám za pomoc a věříme , že to i díky Vaší pomoci nakonec dobře dopadne,“ vzkázal za posádku letecké záchranné služby Ústí nad Labem David Palička.

Řidič české národnosti se nakonec sám přihlásil na policii. Podle zjištění Deníku se k zodpovědnosti přihlásil v Duchcově, kde vyčkal na nádraží příjezdu hlídky. Z události byl otřesený a s policií spolupracuje. Kriminalisté případ stále vyšetřují. „Zatím probíhají úkony vyšetřování, porovnáváme výpovědi řidiče s výpovědi svědků a záběry zachycené kamerami,“ doplňuje mluvčí Daniel Vítek. „Trestní řízení zatím zahájeno nebylo,“ dodává.