Řidič maďarského kamionu, který mířil od Prahy na Teplice vjel v zatáčce v klesání do protisměru, kde se střetl bočně s protijedoucím nákladním vozidlem. Provoz zde musela řídit policie. Auto byla pouštěna kyvadlově, což se projevilo neplynutostí provozu a tvořily se zde fronty.
Vozidla byla při nehodě poškozena. Kamion jedoucí do kopce byl pojízdný bez problémů, měl pouze odřený bok. Hůře dopadlo vozidlo jedoucí od Prahy a v němž seděl řidič, který nehodu zavinil. Měl zmačkanou kabinu a také prasklé přední sklo.
Podle místních občanů je zde doprava stále poměrně hustá. Dálnice, která byla otevřena z Ústí do Německa se na provozu v obci příliš neprojevila. „Velemín a my tady jsme na tom nejhůře,“ postěžovala si jedna z místních obyvatelek, která bydlí přímo vedle kostela v zatáčce. Zavzpomínala na autobus plný turistů, který prorazil před lety zeď u kostela a skončil na hřbitově.
„Nehodu kamionů jsem teď neviděla. Ale slyšela jsem tu hroznou ránu, když do sebe narazily,“ diskutovala na ulici před domem, kde oba kolosy stály.
Kamiony jezdí až do Bystřan, kde se poté na kruhovém objezdu odklánějí mimo E55, na přivaděč k dálnici u Řehlovic.
Otevření dálnice přivítali především v Dubí, kde je omezení na Cínovci patrnné na první pohled. Dříve se zde nedala přejít silnice. Dnes jsou kamiony spíše výjimkou.