Přesto lze na trase každý den vidět desítky kamionů, které policejní hlídky ani nestíhají pokutovat. Potvrdila to policejní mluvčí Ilona Novotná.
Uzavírka trvá od 7. srpna, prudký déšť tehdy podmáčel a částečně podemlel jízdní pruh směrem od Lovosic. Policisté nejdřív kamiony odkláněli už daleko před uzavírkou, postupně je ale nahradily jen dopravní značky a mnozí řidiči postupně odhodili respekt. V minulém týdnu bylo možné během cesty od Teplic do Lovosic napočítat v protisměru pokaždé přes deset kamionů, které musely projet kolem zákazů vjezdu.

Policie prý řidiče ani nestíhá pokutovat. „Mezi 17. a 26. srpnem udělily naše hlídky jen v Bořislavi kamionům 25 pokut za celkem necelých 20.000 korun, další tři řidiči byli předáni do správního řízení,“ řekla Novotná. Jakmile hlídka do terénu vyrazí, o práci prý nouzi nemá. „Zastavení kamionu a jeho odvedení do místa, kde nepřekáží, chvilku trvá, stejně tak vybavení pokuty. A naše zdroje jsou jen omezené,“ dodala mluvčí. Podobné počty pokut podle ní zřejmě rozdali i litoměřičtí policisté, kteří hlídkují na druhé straně Středohoří. (čtk)

CELÝ ČLÁNEK VE STŘEDEČNÍM DENÍKU!!!