Kandidátky předložily všechny strany a hnutí, které teď v krajském zastupitelstvu působí. Krajský úřad zveřejnil abecední seznam podaných kandidátek, jména jednotlivých kandidátů budou k dispozici až po registraci. Ve volbách v roce 2012 vybírali voliči na severu Čech z 19 kandidátek. Pokud budou zaregistrovány všechny letos podané, bude jich 23.

Vítězství budou obhajovat komunisté, kteří dosud vládnou Ústeckému kraji společně s ČSSD. Kandidátku KSČM vede hejtman Oldřich Bubeníček. Jedničkou ČSSD je po osmi letech znovu Jaroslav Foldyna. Současný poslanec byl lídrem i v roce 2008, získal bezkonkurenčně nejvyšší počet preferenčních hlasů, přesto se hejtmankou tehdy stala Jana Vaňhová.

Jedničkou kandidátky ODS je kadaňský starosta Jiří Kulhánek, hnutí ANO postavilo do čela litoměřického zastupitele Petra Urbánka. Lídrem TOP 09, která v posledních volbách v kraji nepřekročila pětiprocentní hranici, je poslanec Michal Kučera. Jedničkou Starostů a nezávislých (STAN) se stal starosta Malých Žernosek Petr Liška.

Spory o název komplikovaly předvolební přípravu současné krajské opozici, která dosud fungovala pod hlavičkou PRO!Kraj. Jedna ze součástí uskupení, bílinská B10 se přejmenovala na ProKraj a oznámila, že bude kandidovat v podzimních krajských volbách. Dosavadní PRO!Kraj se zaregistroval pod novým názvem Jsme PRO!Kraj a jedničkou jeho kandidátky je Leo Steiner. Lídrem ProKraj je ústecká primátorka Věra Nechybová (nez.). Jedničkou společné kandidátky zelených a pirátů je zemědělec Daniel Pitek, společnou kandidátku DSSS a LEV-21 vede Tomáš Vandas.

Kampaň se rozbíhá pomalu. Mnoho uskupení se více věnuje kampani na sociálních sítích. V kraji už jsou k vidění i billboardy. Těch má zřejmě nejvíc hnutí ANO.

Krajské volby se budou konat společně s prvním kolem senátních voleb 7. a 8. října.